Letošní motory, se kterými vedle nešlápnete

Už jsme vás informovali o anketě Auto roku, která se může stát pro rok 2018 celkem dobrým vodítkem pro toho, kdo hledá dokonalý automobil. Ať už některý z finalistů vyberete, nebo ne, to je jenom na vás. Nyní vám ukážeme i to, jak je to s motory v různých vozech. Dáme vám tipy na několik motorizací, se kterými v roce 2018 nešlápnete vedle. A pochopitelně dojde i k tomu, že dané motory představíme v konkrétních vozech. Proč? Jelikož když už plánujete pořídit si konkrétní automobil, byla by celkem škoda udělat chybu a koupit ho s motorizací, která rozhodně nepatří k tomu nejlepšímu.

Kia Stinger

Korejci se snaží dokázat, že jejich vozy už dávno nejsou tím nejhorším na automobilovém trhu. Snaží se ukázat, že auta opravdu umí. Potvrzuje to i řada testů a anket, kde jsou často na vyšších příčkách. Nejde ale jenom o vozy jako takové, jelikož pokud jde o oblibu, tak jde také o motorizace. Některé jsou opravdu velmi zajímavé. Prvním příkladem motoru, se kterým v roce 2018 rozhodně nešlápnete vedle, je přeplňovaný šestiválec o objemu 3,3 litru, který můžete mít pod kapotou vozu Kia Stinger. A je to rozhodně dobrá volba, pokud máte rádi skutečný výkon, ale i spolehlivost.

Jaguar XF

Vozy automobilky Jaguar jsou unikátní sami o sobě. To proto, že jsou spojeny hlavně s velmi povedeným designem, dobrými jízdními vlastnostmi, ale jsou spojeny i s celkovou prestiží. To znamená, že kdo hledá reprezentativní vůz, ten zde nemůže šlápnout vedle. Jednou z hlavních vlajkových lodí je rozhodne model Jaguar XF. Pokud jste po něm zatoužili, je dobré říci, že je třeba sáhnout i po správné motorizaci. Která je ta pravá? Je to motor Ingenium s dvoulitrovým objemem. Nejenom, že součástí motoru je elektrohydraulický zdvih ventilů, které je velmi zajímavou inovací. Motor nezklame ani svým výkonem, který se u prestižních vozů pochopitelně automaticky očekává. V tomto případě mluvíme o výkonu 250 koní.

Infiniti Q50

Kdo hledá prestiž a luxus, ten rozhodně nešlápne vedle, pokud zvolí model Infiniti Q50. Ten patří do segmentu vyšší třídy, která je oblíbená u lidí, kteří mají peníze a chtějí za ně něco jedinečného. A právě s tímto vozem je spojena i motorizace, kterou lze pro rok 2018 označit za takovou, se kterou určitě nelze udělat chybu. Pokud jde typ motoru, který doporučujeme pod kapotou vozu Infiniti Q50 mít, tak je to třílitrový šestiválec. Nejenom, že má své kvality s ohledem na spolehlivost a výkon. Nutno říci, že se dost možná jedná o jeden z posledních dobrých motorů v této automobilce. Proč? Objevují se zprávy, kdy by se měly objevit výhradně jenom čtyřválce s variabilním kompresním poměrem.

Honda Civic Type R

Japonci ukazují, že opravdu umí. Poslední dobou jsou jejich vozy stále více chváleny, a to je i příklad modelu s označením Hondě Civic Type R. Jak už jistě tušíte, ono písmen R zde není náhodou. Je jasným příkladem toho, že nekupujete obyčejný Civic, ale kupujete velmi zajímavý hot hatch. A ten má pod kapotou čtyřválec o objemu dvou litrů, který už byl v minulosti několikrát pozitivně oceňován. A jinak tomu není ani nyní. Jde o dobrou volbu i pro rok 2018. A to i milovníky rychlosti, jelikož výkon 310 koní mluví sám za sebe.

Fordu Mustang

Jasná volba, pokud si plánujete pořídit vůz, který je možné označit jako pony car. Je jasné, že právě tomu bude odpovídat i motorizace. Když se ohlédneme do historie, tak byl Fordu Mustang vždy spojený s velmi dobrými agregáty, které měl pod kapotou. A jinak tomu není ani nyní. Co pod kapotou tohoto na první pohled jedinečného modelu můžete najít? Je to osmiválec s úchvatným objemem pěti litrů. Ten navíc zaujme i tím, že má přímé vstřikování paliva, což je u daného modelu velká novinka a velmi dobrý krok vpřed. I proto je tato motorizace na našem seznamu. A co se stane, když sešlápnete plyn? Stovku budete mít na tachometru za 4 sekundy, a to bez nutnosti starat se o řazení – to zvládne desetistupňový automat. Jedinou vadou na kráse je spotřeba, která je okolo deseti litrů – samozřejmě papírově.

Toyota Camry Hybrid

Pro mnohé dost možná zcela legendární auto, které lidé chtějí mít už jenom proto, že je natolik slavné. Pokud najdete i jiné důvody k tomu, že si ho pořídíte, rozhodně popřemýšlejte nad motorizací. Právě pod kapotou tohoto modelu se totiž může nacházet motorizace, o které můžeme říci, že patří mezi to nejlepší pro rok 2018. A jak už jasně odpovídá z názvu, tak půjde o kombinaci dvou motorů. Tedy čtyřválce s objemem 2,5 litru, který je unikátní tím, že pracuje na bázi Atkinsonova cyklu. Druhým typem motorizace je pochopitelně elektromotor. Daná kombinace má přinést hlavně jízdní dynamiku a dobré zrychlení, stejně jako se pozitivně podepisuje i na dojezdu, nebo celkem dobré spotřebě, pod šest litrů na sto.

Honda Clarity

Poslední jedinečný motor pro rok 2018, který můžeme označit i slovem nejlepší, je rozhodně ten, který najdete v modelu Hondě Clarity. Pokud nad tímto vozem uvažujete, rozhodně s ním neuděláte chybu. Tím si můžete být stoprocentně jisti. Zvláště potom, pokud máte rádi pokrokové technologie. Jedná se o elektromotor, ale nikoliv klasické. Zásobují ho energií palivové články, které jsou spojeny s využitím vodíku. A právě vodíková auta se dají označit jako za budoucnost, a tak je třeba říci, že i to je důvod, proč daný motor řadíme mezi nejlepší volbu pro rok 2018. Přesvědčí vás o tom, třeba i to, že Honda Clarity bez problémů ujede necelých 600 kilometrů. proti klasickým a obyčejným elektromotorům jasný rozdíl.

Rate this post