Havarijiní pojištění

Porovnejte si pojišťovny a ušetřete na havarijním pojištění


Mít havarijní pojištění je dnes pro mnoho majitelů vozů naprostou samozřejmostí. Dávno neplatí pravidlo, že toto pojištění je vhodné pouze pro nové vozy, jelikož vzhledem k cenám náhradních dílů je více než výhodné i na ty starší. Kdo nad havarijním pojištěním uvažuje, a chtěl by skutečně výrazně ušetřit, má možnost. Stačí si porovnat jednotlivé pojišťovny.

To, že havarijní pojištění nabízí většina pojišťoven na našem trhu je známá a neoddiskutovatelná věc. Procházet jejich internetové stránky a porovnávat jejich nabídky by bylo nejenom zdlouhavé, ale často velmi neefektivní. Je totiž mnohem snadnější možnost, kterou nabízí náš web. Ten vám umožní po zadání údajů o vozidle si přesně spočítat, kolik byste za havarijní pojištění platili. A to u většiny pojišťoven, které na trhu jsou.

Máte tak k dispozici ucelený seznam všech, a to vřetně cen které se vztahují přímo na vaše vozidlo. Možná budete překvapeni tím, jak se některé částky mohou lišit, a to až v řádech tisíců korun. To je samozřejmě fakt a ne každá pojišťovna udržuje levné ceny. Vzhledem k tomu že veškeré limity i poskytované služby jsou často shodné jako u pojišťoven levnějších, není důvod platit více. Za ušetřené peníze totiž může být za pár let i pěkná a příjemná dovolená u moře.

Bohužel tuto možnost nemají ti, kteří si svůj vůz kupují na leasing. Zde zpravidla právě leasingová společnost určí, u jaké pojišťovny bude auto pojištěno. Dělá to z toho důvodu, že po dobu leasingu je vůz stále její. Jakmile je však zaplacena poslední splátka, přechází vůz na nového majitele a tím samozřejmě končí i havarijní pojistka. Kdo chce mít jistotu, že v případě nehody mu bude oprava proplacena, měl by si ji co nejdříve uzavřít.

I v těchto případech přijde vhod právě náš web. Kromě toho, že umožní najít tu nejnižší možnou cenu, umožní také pojistku rovnou uzavřít. A to online, z pohodlí domova. Ušetří se tak nejenom peníze, ale hlavně čas, jelikož není nutné jezdit na pobočku pojišťovny, kde absolvovat zdlouhavý proces uzavírání smlouvy. Ačkoliv některé pojišťovny nabízejí možnost poslat svého zaměstnance až k vám domů, málokdo by si chtěl do bytu zvát cizího člověka. Zvláště když stačí několik údajů, pár kliků a pojistka je uzavřena.

Samozřejmostí havarijního pojištění je také to, že chrání i v jiných případech, než je pouze nehoda. Na denním pořádku je jak vandalismus, tak i zloděje nebo přírodní kalamity. To všechno jsou situace, kdy havarijní pojištění přijde také vhod. Většina pojišťoven je totiž má ve svých nabídkách zahrnuta, a do s dostatečnými limity. Nejenom že nemusíte mít obavu z toho, že byste si po nehodě museli platit opravu, ale zároveň se nemusíte bát nechat svá auto zaparkované venku na ulici. Případné řádění vandalů nebo rozmary počasí zaplatí pojišťovna.

Proč si sjednat havarijní pojištění?
Každý aktivní řidič má samozřejmě strach z toho, že může svou nepozorností způsobit dopravní nehodu. Těch je v posledních letech stále více než dost, a přispívá k tomu především stres, únava a neustálý spěch. Pokud pomineme možná zranění, při nehodě samozřejmě poškodíme i náš vůz. Jak je známo, opravy rozhodně nejsou levnou záležitostí a řada lidí na ně v případě nehody nemá peníze. I proto je strach těchto lidí skutečně velký.

Pokud i pro vás je auto nezbytností a bojíte se případné nehody a toho, že budete muset opravu platit ze svého, mají pro vás pojišťovny řešení. Řeč je samozřejmě o havarijním pojištění. To na rozdíl od povinného ručení sice není povinné ze zákona, ale řada lidí si ho samozřejmě uzavírá, jelikož v konečném důsledku se může více než vyplatit. A to nejenom u nových vozů, ale samozřejmě i u těch starších.

Havarijní pojištění tedy funguje tak, že v případě že havarujete, škody na vašem autě samozřejmě zaplatí pojišťovna. Nemusí se nutně jednat pouze o nehodu, kdy nabouráte do jiného vozu. Škody vám jsou zaplaceny i v případě, kdy například vyjedete s autem mimo vozovku, narazíte do strou, či do budovy. To vše je považováno za nehodu a majitel vozu, který má havarijní pojištění uzavřeno, má nárok i na proplacení škod.

Ne vždy však je vyplacena celá částka. To však záleží na podmínkách dané smlouvy, a lze ji samozřejmě upravit i tak, aby 100% pojišťovna skutečně pokryla. V tomto ohledu se jedná o takzvanou spoluúčast. Ta je nejčastěji uváděna buď pevnou částkou, nebo v procentech. Pokud se jedná o pevnou částku, je pevně stanovena a ať se jedná o jakoukoliv nehodu, z celkové škody bude odečtena. Procentuelní amortizace se samozřejmě počítá z celkové hodnoty škody. Obvykle je v řádech jednotek procent, ale jak bylo zmíněno, může být i nulové. Potom majitel vozu nehradí vůbec nic.

Pokud i vy patříte do skupiny, která nechce případné škody na svém voze hradit kompletně ze svého, nezbývá nic jiného, než si havarijní pojištění uzavřít. Díky našemu webu to je dokonce více než snadné. A navíc můžete velmi výrazně ušetřit, a to pouhým porovnáním pojišťoven. Těch, co právě havarijní pojištění nabízí je více než dost a tak je opravdu z čeho vybírat.

Využijte jejich porovnání a budete mít perfektní přehled nejenom o rozsahu jejich služeb, ale také o jejich jednotlivých cenách. Možná potom budete i mírně překvapeni, jelikož za stejné rozsahy a limity lze u jedné platit jednu částku, a u druhé to může být až o několik tisíc korun ročně víc. Proč tedy vyhazovat peníze z okna, když možnost ušetřit je snadná. Navíc lze pojistku uzavřít z pohodlí domova. Tak neváhejte a stejně jako celá řada dalších lidí, využijte náš web i vy. Je to snadné a zvládne to i méně zkušený uživatel počítačů.

Havarijní pojištění zaplatí škody nejenom v případě nehody
Řekne-li se havarijní pojištění, většina lidí určitě ví, o čem je řeč. Většině z nich se samozřejmě vybaví takové pojištění, které dokáže zaplatit případné škody z dopravní nehody. A to na voze pojištěného. Ačkoliv je tato definice pravdivá, není tak zcela úplná, jelikož havarijní pojištění se vztahuje i na celou řadu dalších situací, při kterých je pojišťovna schopna škodu zaplatit.

Jednou z nejběžnějších, ale zároveň nejnepříjemnější situací je zcela určitě krádež auta. Není to nic ojedinělého. Člověk ráno přijde před dům a jeho auto nikde. Vzhledem k novým technologiím, které mají zloději k dispozici, to není zkrátka nic ojedinělého. V takových případech je samozřejmě nutné kontaktovat nejdříve policii, která vše zaprotokoluje. Teprve se zprávou od policie je nutné navštívit pojišťovnu. Ta samozřejmě celou situaci posoudí, odhadne současnou cenu vozu a tuto částku jeho majitel dostane. Je samozřejmě zcela na něm, jak s ní naloží, jelikož není nezbytně nutné koupit si za ni nový vůz.

Jednou z častých situací je také vandalismus, který se týká vozů. I na ten se většina havarijních pojištění také vztahuje. Ať už to jsou pouze jeho lehčí formy, které spočívají v poškrábání laku, nebo mnohem horší, což jsou ulámané stěrače či zrcátka, i v tomto případě pojišťovna pomůže. Především na větších sídlištích jsou tyto činy na denním pořádku. Ať už se chtěl někdo pomstit vám osobně, nebo si pouze náhodou vybral váš vůz, můžete být celkem v klidu. I to zaplatí pojišťovna.

Tou poslední situací, na které se havarijní pojištění vztahuje, jsou přírodní živly. Ať už se jedná o krupobití či povodeň, i v těchto případech pojišťovna škodu zaplatí. Samozřejmě s ohledem na to, zda jste se celé situaci snažili zabránit. V případě zjištění, že jste při blížící se povodni zaparkovali auto v bezprostřední blízkosti řeky, váš nárok pravděpodobně uznán nebude. V běžných situacích samozřejmě ano.

Tyto všechny možnosti jsou zároveň i kladné důvody, proč si havarijní pojištění pořídit. Ačkoliv řada lidí zastává názor, že se hodí pouze u nových vozů, není to tak úplně pravda. Čím je vůz starší, tím má sice menší hodnotu, ale tím je menší i samotná pojistka. Její výši si můžete pomocí našeho webu ihned a snadno zjistit. Stačí, když si porovnáte jednotlivé pojišťovny. Vše jde nejenom velmi rychle, ale samozřejmě i jednoduše. Stačí tak znát údaje o vašem vozidle.

Z porovnání můžete mimo jiné zjistit, jaké pojišťovny toto pojištění nabízejí, i jak se liší jednotlivé ceny. Možná budete překvapeni, že některé se liší až v řádech tisíců za rok. Pokud si vyberete takovou, co vám nejvíce vyhovuje, můžete si pojistku prostřednictvím internetu hned sjednat. I to je výhoda, kterou vám náš web poskytne. Nejenom že tedy ušetříte své peníze, ale i drahocenný čas.