Povinné ručení

Pokračujte na:

Nezávazné porovnání povinného ručení


Proč si porovnat jednotlivé pojišťovny?

Každý majitel vozu má zákonnou povinnost, kterou je uzavření povinného ručení. Vyhýbání této povinnosti vede většinou k mnohem větším finančním problémům, než na kolik samotná pojistka vyjde a proto lidé neriskují a většina si ho skutečně uzavře. Mají tak jistotu, že pokud nabourají, nemusejí případnou škodu poškozenému hradit ze svého, ale vše zaplatí pojišťovna, u které jsou aktuálně pojištěni.

Právě tento pojistný produkt, jak ho většina pojišťoven nazývá, nabízí skutečně většina z nich. Jsou to nejenom pojišťovny velké, které nabízejí i širokou škálu jiných pojistek, tak i menší, které se specializují například pouze na okruh motorismu. Ať už dáte přednost jakékoliv, určitě je dobré zaměřit se na jejich podmínky.

Mezi ty hlavní podmínky samozřejmě patří rozsah pojištění a s tím související pojistné limity. Jedná se o přesně dané částky, které se vztahují k jednotlivým typům škod. V případě dopravní nehody tak je vyplacena přesná výše škody, která by však danou částku neměla přesáhnout. Pokud ji skutečná škoda přesáhne, proplatí pojišťovna pouze maximum tohoto limitu. Není však nutné mít jakékoliv obavy, jelikož většina limitů se pohybuje až ve stovkách milionů korun, což ani v případě skutečně velké nehody kde došlo k obrovské škodě, není problémem.

Pokud se chystáte povinné ručení uzavřít, rozhodně vám doporučujeme využít právě náš web. Na něm si totiž nejenom že můžete vybrat pojišťovnu, které se svěříte do rukou, ale zároveň si můžete porovnat i jejich ceny. Většina lidí, kteří takto učinili, byla velmi překvapena tím, jak se liší jejich ceny. I když celá řada pojišťoven nabízela naprosto stejné pojistné podmínky i výši plnění, jejich ceny se lišili až o několik tisíc korun ročně. Není tedy žádný důvod setrvávat u té dražší, když existuje stejně výhodná a levnější varianta.

Samozřejmě celá řada pojišťoven nenabízí pouze standardní služby, které by povinné ručení jako takové mělo být. Některé z nich lákají klienty na celou řadu bonusů. I ty je dobré při svém výběru zohlednit, jelikož se může jednat o různá připojištění, jako například předního skla, nebo i řada asistenčních služeb. Ačkoliv jsou běžně placeny, pojišťovny je nabízejí zdarma. I díky tomu jsou jejich ceny ještě příznivější.

Jestliže máte vybráno, není nic snadnějšího než si pojistku uzavřít. Samozřejmě můžete i nadále sedět u vašeho počítače nebo notebooku. Vše lze totiž provést prostřednictvím internetu. Stačí si připravit údaje o vaší osobě a pojišťovaném vozidle. Vyplní se nezbytný formulář a jeho odesláním je pojistka uzavřena. Zelenou kartu si lze samozřejmě snadno vytisknout na vaší tiskárně. Není tak nutné absolvovat cestu přímo do pojišťovny a čekat na uzavření přímo na pobočce. Zvláště pokud je pobočka vámi vybrané pojišťovny daleko.

Pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla:

Každý majitel vozu má již několik let zákonnou povinnost uzavřít na svůj vůz povinné ručení. Tuto konkrétní definici byste však v zákonech jenom marně hledali, jelikož tento název se doslova vžil, ačkoliv ten správný zní jako pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Přesto však každý používá onen termín povinné ručení.

Důvodem proč je toto pojištění povinné je hlavně to, aby mohl být odškodněn poškozený, který se stane součástí jakékoliv dopravní nehody. Nutno tedy zdůraznit, že z povinného ručení není placena škoda za váš vůz, ale naopak ze z něho hradí škoda, kterou někomu způsobíte. Stejné je to i v opačné situaci, kdy pokud vás někdo nabourá, právě z jeho pojistky je zaplacena oprava, případně i škody na zdraví. Vše se určuje hlavně podle tabulek a odhadu takzvaného likvidátora, tedy jakéhosi znalce, který pracuje pro pojišťovnu a má za úkol hlavně odhadovat a vyčíslovat způsobené škody.

To je právě ten důvod, proč byla tato pojistka uzákoněna. Zcela zanikly různé dohady a soudní spory o tom, kdy viník nehody odmítal zaplacení škody poškozenému. Takto stačí zaplatit pouze pojistku ve výši několika set až několika tisíc korun ročně a i při sebevětší škodě zařídí vše pojišťovna. Pokud vás její výběr čeká, určitě vybírejte dobře. Jejich ceny se totiž výrazně liší.

Dobré je také porovnat limity jednotlivých pojišťoven. V tomto ohledu se však nijak výrazně neliší. Často jsou nastaveny až na částku několika desítek či stovek milionů, což by mělo pohodlně pokrýt i skutečně velké škody jak na ostatních vozech, tak i na budovách či jiném majetku. I na to se totiž každé povinné ručení vztahuje. Konkrétní informace získáte přímo ve vaší pojistné smlouvě.

Každý majitel vozu má jasný cíl, splnit svou zákonnou povinnost, ale zároveň neplatit zbytečně velké částky. Pokud si porovnáte nabídky jednotlivých pojišťoven, zjistíte, že se výrazným způsobem liší, a to často v řádech až několika tisíc korun ročně. Znásobíte – li touto částkou počet let, po kterou svým vozem jezdíte, vyjde vám už slušná suma, kterou buď vyhodíte z okna, nebo ji naopak můžete ušetřit.

Náš web je určen pro každého, kdo nechce zbytečně platit více a tak mu umožníme právě toto jednoduché srovnání. Na něm není ni složitého a zvládne ho i méně zkušený uživatel počítačů. Přehledně se vám zobrazí jednotlivé pojišťovny, a vy si tak z pohodlí domova můžete vybrat právě tu, která svými podmínkami a samozřejmě i cenou vyhovuje vašemu požadavku nejvíce.

Aby byl celý proces ještě jednodušší, lze celou pojistku také uzavřít online. Není tak nutné ztrácet čas cestováním na pobočku pojišťovny a zde čekat u přepážky, než na vás dojde řada. Stačí vyplnit nezbytné údaje, vše potvrdit, vytisknout si zelenou kartu a můžete vyrazit na cestu.

Na povinné ručení se nevyplatí zapomínat

Jednou z pojistek, která je zákonem daná, je pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Pokud jste se s tímto názvem nikdy nesetkali, potom je to skutečný název pro povinné ručení, které znají všichni majitelé vozů, a nejenom oni. Toto pojištění by měl mít uzavřené každý majitel vozu. Ne vždy tak každý činí. Přitom případné problémy jsou dalekosáhlé.

Ačkoliv si mnoho lidí myslí, že tím že si povinné ručení neuzavřou, ušetří, jsou na velkém omylu. Pokud totiž pojistku nemají uzavřenou, je tato informace poskytnuta České kanceláři pojistitelů. A právě ta zde je od toho, aby vybírala pokuty. A ty nejsou nijak malé, jelikož činí celých 50 Kč za každý den nepojištění. Měsíčně tato částka činí 1500 Kč a ročně je to pořádný balík peněz, a to celých 18 000 Kč. Přitom samotné povinné ručení stojí pouze zlomek této částky, a to i u té nejdražší pojišťovny.

Samozřejmě tato částka není konečná, jelikož i na ni se aplikují úroky z prodlení, což ji neustále navyšuje. Připojme různé náklady na vymáhání, které potom mohou vést až k exekuci. Kvůli ušetřeným pár tisícovkám tak daný člověk může přijít i o střechu nad hlavou. Finanční problémy ho však nečekají ani v tomto ohledu.

Další problém může nastat, pokud způsobí nehodu. U standardně pojištěného vozu vše vyřídí pojišťovna, která samozřejmě i poškozenému proplatí veškeré nárokované škody. U toho kdo pojištěný není, jsou škody hrazeny právě ze zmiňovaného příspěvku nepojištěných. Ty jsou však následně vymáhány po viníkovi nehody. V případě lehké nehody se starším vozem to sice může dělat pár tisíc, ale pokud se bude jednat o skutečně vážnou nehodu, kdy může řidič zničit i mnohamilionový vůz, má o problémy postaráno do konce života.

Jste-li tedy v situaci, kdy plánujete pořízení nového vozu, určitě se po nabídkách pojišťoven poohlédněte již nyní. Skvěle vám k tomu poslouží právě náš web, který byl k tomuto účelu vytvořen. Umožní vám totiž snadné porovnání všech pojišťoven, a to především z hlediska jejich cen. Sami se na vlastní oči přesvědčíte, jak rozdílné částky za roční pojistku mohou být. Součástí našeho seznamu jsou jak pojišťovny známé a velké, tak samozřejmě i menší, které na našem trhu také figurují.

Co je však neocenitelnou výhodou, to je možnost uzavření pojistky online. Stačí mít pouze údaje o vašem vozidle a o vaší osobě. Není tedy nutné jezdit s vaším nepojištěným vozem na pobočku pojišťovny, protože vše vyřídíte z pohodlí domova. Poté stačí vytisknout zelenou kartu, a můžete vyrazit kamkoliv. Samozřejmě s jistotou, že již pojištěni jste. Uzavření pojistky rozhodně neoddalujte, jelikož za každý nepojištěný den se i na vás bude vztahovat uvedený poplatek. Ideální je tedy vše uzavřít ještě v den, kdy vůz koupíte. Jedině tak budete mít všechno v naprostém pořádku.