Vozy roku 2017 z hlediska bezpečnosti. Jaké jsou ty nejlepší?

Vzhled, jízdní vlastnosti, výbava, cena, ale třeba i spolehlivost, nebo výkon. To vše jsou parametry, v rámci kterých můžeme automobily na našem trhu celkem jednoduše porovnávat. Je ale ještě jedna věc, na kterou nelze zapomínat. O jakou věc se jedná? Je to i bezpečnost. Pro někoho taková vlastnost, kterou má u automobilů dokonce na prvním místě. Pokud patříte do skupiny lidí, kteří to mají stejně, a plánujete nový vůz, podívejte se na to, které vozy jsou ty nejlepší. Jde o modely roku 2017, které z hlediska bezpečnosti v nezávislých testech Euro NCAP obstály nejlépe.

VW T-Roc

SUV je trend. Už ne tak velký, jako před lety, jelikož se jasně ukazuje, že do popředí se dostává zmenšování těchto modelů. A přesně do této kategorie patří model VW T-Roc. Pokud jde o jeho výsledky, tak zaručeně nešlápnete vedle. A to nejenom ve chvíli, kdy vám bude záležet na sobě a cestujících ve voze. Zde je při různých typech nehod ochrana na velmi dobré úrovni, bez větších problémů. Auto je však bezpečné i pro své okolí. Na mysli máme hlavně ochranu chodců, kteří se mohou do případné kolize přimotat. I zde si můžete být jistit tím, že s tímto vozem jim zaručeně ublížíte nejméně, v porovnání s jakýmkoliv jiným.

VW Polo

Proč malé vozy? Jelikož jsou levné, jsou s ohledem na svou velikost praktické a mají oblibu hlavně u párů a jednotlivců. Mnozí je však často spojují se segmentem, který není příliš bezpečný. Buď jde o fámy, nebo o špatnou volbu. Vůz VW Polo totiž potvrzuje pravý opak. Osvědčené Polo je po několik generací velmi vyhledávaným modelem. A jak je nyní papírově potvrzeno, dost možná získá fanoušků ještě více. To proto, že pasažéry dokáže velmi dobře chránit. O něco hůře je na tom s ohledem na ochranu chodců, ale to není zase až tak velký problém. A pokud v hodnocení vidíte ve výsledcích jedno riziko, je to jenom fakt, že spolu s autonomními brzdami auto nemá monitoring jízdních pruhů, což je dnes při testech také vyžadováno.

VW Arteon

Kdo patří do TOP trojky je jasné. Je to jedna automobilka, která má dlouhodobě statut jasné kvality. A to je potvrzeno i s ohledem na bezpečnost, kde se na třetím místě hodnocených vozů z roku 2017 umístil model VW Arteon. U tohoto modelu se to celkem očekává, jelikož přece jenom patří do segmentu luxusnějších vozů. Majitelé tak chtějí udělat nejenom dobrý dojem a užít si kvalitní jízdu s dobrým výkonem. Logicky od svého vozu chtějí i to, aby byl bezpečný. Dobrému hodnocení napomáhá nejenom to, že je vůz ohleduplný vůči pasažérům neb o vůči chodcům, ale napomáhá tomu i to, že má celkem širokou škálu různých asistenčních systémů, které řidiči jasně pomáhají.

Volvo XC60

Když se řekne Volvo, mnoho lidí si představí především jedinečné nákladní vozy. A právě ty jsou často inspirací pro osobní, jelikož i ty svou kvalitou předčí řadu konkurentů. Už to ale není jenom kvalita, která podtrhuje jedinečnost. Díky modelu Volvo XC60 to od roku 2017 bude také maximální bezpečí. Hlavní plus vozu je mimo jiné v tom, že je vybavený mnoha elektronickými systémy, které umí riziko detekovat a tak mu předejít. To je vždy velké plus. Když už v kolizi dojde, je auto ve všech kategoriích velmi dobře hodnocené. Když bychom chtěli šťourat, je možné lehce zlepšit bezpečnost vůči chodcům, ale to už je jenom drobnost, nikoliv výrazná vada na kráse a kvalitě.

Subaru XV

Jestliže vás tento model zaujal svým designem, rozhodně se podívejte i na to, jakou nabízí výbavu, už v základním balíčku je totiž k dispozici EyeSight, jedinečný balík bezpečnostních systémů, který tomuto modelu pomohl dostat se mezi nejlepší v rámci celého roku 2017. Při jízdě v tomto voze tak máte poměrně velkou jistotu, že se bude snažit kolizím předcházet. Třeba i proto, že jde o model s pohonem všech čtyř kol, což se na mokré, kluzké, zasněžené či ledovaté vozovce vždy hodí. Když se podíváme na výsledky testů v dalších kategoriích, také je třeba model Subaru XV vyzvednout. V čem ale může lehce zklamat, to je jeho cena. V porovnání s jinými modely v kategorii je stoprocentně vyšší, na druhou stranu základní výbava, kvalita a bezpečnost ukazuje, že nejde jenom o vyhazování peněz.

Subaru Impreza

Myslíte si, že dobré hodnocení u výše zmíněného vozu je jenom náhoda? Subaru Impreza vás přesvědčí o tom, že ne. Že automobilka ví, jak udělat bezpečné auto jak s ohledem na předcházení problémů, tak s ohledem na bezpečnost, pokud k nim dojde. Jediná možná výtka může být k tomu, že vůz má v porovnání s konkurencí ve své třídě přece jenom o něco nižší světlou výšku. A to vede k tomu, že ochrana chodců by mohla být lepší. To je ale celkem častá výtka i u jiných dovře hodnocených modelů, takže se není zase až tak čeho obávat. Pokud po tomto voze sáhnete, rozhodně se neobávejte toho, že by vás jakkoliv zklamal.

Opel Crossland X

Pohltila vás vlna vozů z kategorie MPV, ale zároveň nepotřebujete nijak zvlášť veliký model? Pokud ano, je trh s novými vozy celkem obsáhlý a rozhodně můžeme říci, že je z čeho vybírat. A jedním z modelů, na který nesmíme zapomenout, je automobil Opel Crossland X. Proč právě ten? Jelikož ten ve své kategorii, kterou jsou malé SUV, tím nejlepším vozem, který jenom můžete mít. Ve mnoha odhledech je hodnocený velmi dobře, ale na druhou stranu musíme připomenout, že několik připomínek se přece jenom našlo. Je to jak ochrana cestujících na zadních sedadlech, tak je to i ochrana pasažérů, pokud dojde k zadnímu nárazu. Jde ale spíše o drobná negativa – i jejich ochrana stále patří mezi velmi dobrou.

Rate this post