Nejlevnější auta na trhu? Stačí vám na ně 170 000 korun

Že jsou nová auta jenom pro někoho? Už dávno ne. Je sice pravdou, že pokud chcete kvalitu, výbavu a bezpečnost, je nutné si připlatit. Když ale ze svých požadavků slevíte, tak není problém pořídit si automobil skutečně velmi levně. Když se podíváme na to, za kolik to může být, tak mluvíme o částce i okolo 170 000 korun českých. I taková může být suma, za kterou je možné pořídit si nový automobil. Jestliže tedy nehledáte nutně to nejlepší na trhu, máte omezený rozpočet a chcete nové auto, podívejte se společně s námi na to, co může připadat v úvahu. Možností je celá řada.

Dacia Logan

Značka Dacia je známá z lowcost segmentu již několik let. Skutečně se jedná o automobilku, kde je hlavní volbou právě cena. Právě pro ni je auto oblíbené hlavně tam, kde je třeba vyřešit spíše kratší přesuny jak osob, tak i věcí. A to jsou důvody, proč je Dacia oblíbená. Konkrétním vozem, na který se podíváme, je model Dacia Logan. Za kolik ho můžete v základní verzi pořídit? Je to cena 169 900 Kč. Rozhodně ale nepočítejte s nijak zajímavou a dobrou výbavou, stejně jako nepočítejte ani s nijak úchvatným výkonem. Ostatně to potvrzuje i motor 1.0 SCe, který je u základního modelu pod kapotou.

Dacia Sandero

Opět stejné úvodní tvrzení, které jsme uvedli výše. Model Dacia Sandero však zaujme také celkem povedeným designem. Jedná se o oblíbenou karosářskou verzi hatchback, která si s ohledem na svůj design dokáže zákazníky skutečně nadchnout. Nutno ale počítat s tím, že za tento model už dáte o něco více. Ne však výrazně, jelikož cena je navýšena oproti předchozímu Loganu jenom o 5 000 korun českých, což je stále přijatelná suma.

Dacia Logan MCV

Levná auta rozhodně nemusí být nepraktická, ani nemusí být malá. Toto je jasný příklad toho, že i v segmentu kombi lze pořídit nový vůz, který vám bude zaručeně vyhovovat. V případě modelu Dacia Logan MCV mluvíme o karosářské verzi kombi, která s ohledem na praktičnost nadchne i početnější rodinu. Cena je v tomto případě 189 900 Kč, což znamená, že právě za možnost většího kufru si oproti klasické verzi jako zákazníci připlatíte, a to konkrétně částku 20 000 korun českých. I tak je to částka velmi dobrá. Mimo jiné to potvrzuje to, že model Dacia Logan MCV je aktuálně nejlevnějším kombíkem, který je na našem trhu k dostání.

Škoda Citigo

Pokud je mladoboleslavská Škodovka s něčím velmi často spojována, tak je to hlavně s tím, že vozy této automobilky jsou pro běžného smrtelníka celkem nedostupné. Tak tomu alespoň bývá, pokud vezmeme v potaz o něco lepší Octavii, u které existuje mnoho levnějších konkurentů. To ale neznamená, že by Škodovka nedokázala vyrobit levná auta. Už nějakou tu dobu je v portfoliu také městský automobil, který vyniká nejenom svými opravdu kompaktními rozměry, ale vyniká také svou nízkou cenou. Škoda Citigo tak patří mezi nejdostupnější modely na našem trhu. Když se podíváme na to, na kolik vás vyjde, činí jeho základní cena 197 900 Kč. A co za ni dostanete? Rozhodně to není nic světoborného. Je to třeba motorizace 1.0 MPI s výkonem pouhých 44 kW, nebo pouze trojice dveří. Klasická varianta už je o něco dražší.

Hyundai i10

Mapujeme nejlevnější vozy, a tak musíme říci, že magická hranice 200 tisíc korun již byla překonána. Pokud jste ji nechtěli překročit, již dále nečtěte. Pokud vám ale i tato suma přijde za nové auto poměrně adekvátní, podívejte se na výčet dalších doporučovaných modelů. Jedním z nich je třeba Hyundai i10. Korejská automobilka ukazuje, že ve svém portfoliu nabídne i menší městské vozy, které mohou méně náročným klientům celkem dobře vyhovovat. I když design nepatří k nejpovedenějším, cena 209 990 korun už je mnohem lákavější. Zvláště s ohledem na to, že i za tuto cenu lze získat poměrně dobrou výbavu. Nemusíte se obávat, že byste snad jezdili v kompletně očesaném voze bez ničeho.

Seat Mii

Podívejte se na toto auto blíže. Že vám něco připomíná? Ano, je to Škoda Citigo. V tomto případě ale mluvíme o španělském modelu s označením Seat Mii. Pokud vám nevadí malá městská auta, může se jednat o celkem dobrou volbou, zvláště pokud chcete nový a také poměrně levný automobil. A na kolik vyjde? Je to cena ve výši 210 900 korun českých. Samozřejmě že toto je cena, která je tou startovní, která je spojena se základní, a rozhodně ne moc lákavou výbavou.

Dacia Dokker

Opět Dacia. Tentokrát ale hlavně pro toho, kdo má rád prostor. Když se odíváte na design tohoto modelu, může vám celkem výrazně připomínat auto užitkové, které se bude hodit řemeslníkům. Z toho Dacia Dokker opravdu vychází, ale jde o osobní verzi dané karosářské verze. To znamená, že je auto určeno pro přepravu pasažérů. A to za cenu, která vás rozhodně nijak nezklame. Základní verze má pod kapotou motor 1.6 SCe a cena daného vozu je na hodnotě 214 900 Kč. S ohledem na poměr pozitivních vlastností jde o skutečně dobrou volbu, se kterou vedle nešlápnete.

Renault Twingo

Na tomto voze se podílela i automobilka Smart. A rozhodně se jednalo o povedenou spolupráci. O tom se můžete sami přesvědčit, když se na model Renault Twingo zadíváte. Z hlediska designu se rozhodně jedná o velmi povedené auto. I když je určené do města, můžete si být jisti, že se za vámi každý otočí. A když mu řeknete, že stálo jenom 215 900 korun, jistě ho zaujmete. Je sice pravdou, že za tuto cenu nelze očekávat špičkovou výbavu, ani nijak dobrý motor – pod kapotou je jenom litrový, ale i tak mluvíme o celkem povedené volbě, která nezklame. Zvláště tam, kde hledíte hlavně na cenu.

Rate this post