Ford Mondeo: Jak šel čas

Modeo patří mezi osobní automobily a zapadá do kategorie střední třídy. Konkurují mu automobily jako Škoda Superb, Volkswagen Passat, Honda Accord nebo Peugeot 508.
Ford Modeo byl představen na konci roku 1992 a jeho prodej začal v březnu roku 1993. Jeho předchůdcem byla velmi populární Sierra.

Ford Sierra

Ford Sierra

Ford Modeo je globální automobil, který můžete s malými rozdíly potkat na všech kontinentech světa. Tomu odpovídá i pojmenování jménem Modeo. Název Mondeo pochází z latinského slova mundus, což znamená svět.

V současné době se Ford Modeo vyrábí již ve 4. generaci a svět (Evropa) netrpělivě očekává generaci 5., která přijde co nevidět. To je dobrá zpráva pro všechny, kdo přemýšlíte o koupi ojetějšího Mondea. Uvedení novinky na trh většinou znamená snížení ceny ojetých modelů.

Mondeo nalezneme ve 3 karosářských modifikacích. Jako sedan, liftback nebo velmi prostorné kombi. Jen sedan v aktuálním výrobním programu v Evropě již nenaleznete. Modeo také můžete nalézt v ostré sportovní verzi ST200.

Pokud hledáte automobil v této třídě, prohlédněte si aktuální nabídku automobilů Ford Mondeo. Mondeo v průběhu svého života získalo několik ocenění, jako Auto roku 1993, TOP10 nejspolehlivějších vozů Velké Británie, Auto roku 2001 TopGear a stejnou cenu i v roce 2007. Cena TopGearu má vysoké hodnocení a respekt.

Ford Mondeo 2014

Ford Mondeo 2014

Nabídka motorizací je velmi bohatá. V nabídce jsou méně rozšířené benzínové motory Duratec o objemu 1,6l ve 2 výkonových variantách, benzínový 2,0l a 6-válcový Duratec o objemu 2,5l .
Ford v poslední generaci nasazuje benzínové motory EcoBoost. Jde o downsizing, kterým je Ford velký propagátor. Tyto benzínové motory jsou osazeny turbem.
U naftových motorů jsou na výběr turbodiesely Duratorq o objemu 1,8, 2,0l a 2,2l.

Vzhledem k velikosti vozidla, bude drtivá nabídka aut, která naleznete v autobazarech v dieselové verzi s motorem 1,8 nebo 2,0l, kde bude spotřeba přece jen přijatelnější.

Mondeo od roku 1997 procházelo nárazovými zkouškami Euro Ncap, kdy získalo 2 hvězdičky, ale v dalších rocích se podstatně zlepšilo a jeho výsledek byly 4 hvězdičky z 5 možných. Mondeo z roku 2007 již jezdí s 5 hvězdičkami.
Testy Euro Ncap hodnotí ochranu dospělých cestujících, ochranu dětí, ochranu chodců a poslední kategorie jsou asistenční systémy.

Euroncap Ford Mondeo

Euroncap Ford Mondeo

U ojetého automobilu, který je již nějakou dobu na trhu můžete nahlédnout do tabulky spolehlivosti automobilů, kterou sestavuje německý TÜV. Určitě stojí nahlédnout, ale je potřeba podobné statistiky brát s určitou rezervou. Ne každý započítaný automobil měl stejný způsob použití.

http://tipnanakup.bezpecnyobchod.cz/index.php/tuv-model/ford-mondeo

Foto: NetCarShow.com

1 Response

  1. Trulys napsal:

    Sám jsem příznivcem značky Ford. Kdysi jsem pár krát jezdil se Sierrou, vozili mě v Escortu i prvním Mondeu. Teď vlastním jedno dieslové Mondeo kombi mk III a Focus mk II v benzínu a nemůžu si vynachválit. Spolehlivost a robustnost aut Ford. Ještě nedávno jsem na Mondeu natočil několik cest přes 1000 km týdně a cestovat s ním není únavné. Teď mám v hledáčku nové Mondeo nebo spíš S-Max 😉 Ford je prostě návykové auto 🙂