Jednoduše gril?

Již nějakou dobu jsem se chystal napsat pozadí vzniku tohoto webu. Několik lidí se mě ptalo, proč auto-gril, hlavně proč ten gril. Ono to má docela jednoduché vysvětlení, hledal jsem doménu s klíčovým slovem auto, ale co dál, že?

No a když jsem o tomhle přemýšlel, zrovna jsem seděl v Auto Grillu na odpočívadle u dálnice nad grilovanou klobásou. A protože mám grilované speciality rád, tak jsem si řekl, proč by to nemohl být auto-gril. Když už jsem u toho grilování, dohodli jsme se doma, že nastal čas pro pořízení nového grilu. Máme malinký gril na dřevěné uhlí, který jsme získali v nějaké soutěži a zdá se, že dosluhuje nebo spíše dosloužil. Využili jsme mimosezónní čas a začali hledat vhodný gril pro nás, pokud možno s nějakou slevou.

Nejprve jsme navštívili pro nás snadno dostupné hobby markety v blízkém okolí, ale nepochodili jsme. Nabídka byla poměrně úzká a tak jsme si řekli, zkusíme to na internetu, tak jako se spoustou ostatních věcí. Protože grilujeme ve 3 až 5 lidech, hledali jsme gril středních rozměrů.

Na webu jsme objevili stránky prodejce grilů Weber. Prodejce má grily jak na dřevěné uhlí, tak elektrické a plynové grily. Bylo to těžké rozhodování, ale nebudu chodit dlouho kolem horké kaše, naše volba padla na klasický gril na dřevěné uhlí, nechtěli jsme se vzdát večerních romantických pohledů na rozžhavené uhlíky a také kvůli vůni, když opékané masíčko voní uhlím 🙂

Konkrétně máme v garáži gril Weber One Touch v krémové barvě. Na výběr ho mají v dalších barvách. V  černá, zelenkavé, šedé, ale ta krémová se nám zalíbila nejvíc. Jen asi nebude úplně praktická na údržbu.  Pohrával jsem si s myšlenkou, že se zajedeme do obchodu v OC Harfa v Praze podívat, ale nemáme to zrovna jak se říká za humny, takže přišla na řadu objednávka v eshopu. Gril byl skladem a 3 den po objednání volala balíkovka, že pro nás mají dobírku k doručení. Přivezli asi desetikilový, precizně zabalený balík.

Weber One Touch

Weber One Touch

On ten gril je takový opožděný vánoční dárek, společný dárek. Samozřejmě jsem ještě před objednáním hledal informace a jsem přesvědčen, že Weber bude dobrý gril. Je to americká klasika mezi grily.

Ještě jsme negrilovali, nebylo příhodné počasí nebo zase čas, ale už je smontovaný a přichystaný. Můžu vyzdvihnout docela  povedené a kvalitní zpracování, spodní přívod vzduchu, čímž můžete regulovat intenzitu hoření. V poklopu je praktický teploměr, teď nebude problém udržovat teplotu a praktická vychytávka je izolovaný úchyt poklopu, takže se snad nepopálíme J

Ke grilu jsme si ještě vzali Šéfa na grilu, že by jsme zkusili něco nového ochutnat. Snad nám Zdeněk Pohlreich poradí…

Tento gril bude jako maskot těchto stránek 🙂

Rate this post

1 Response

  1. Ohněta napsal:

    Já musím na Lukáše prásknout, že nejraději má uzená kolena. Ale ty by nekorespondovaly s názvem stránek 🙂