Ztráta automobilky Aston Martin je stále větší

Automobilka Aston Martin má pro své příznivce bohužel špatné zprávy. Nedávno museli majitelé automobilů této významné britské značky specializované na sportovní vozy do servisu. Důvodem byl vadný plynový pedál, který bylo nutné vyměnit. Smůla ale britského výrobce neopouští ani teď.

Stále totiž zůstává ve ztrátě, do které se dostal v minulých letech.

Ekonomické výsledky vypadají nepříznivě

Podle ekonomických výsledků, které byly zveřejněny za loňský rok, se opět ocitá v červených číslech. Skutečně nejde o příznivou bilanci. Aston Martin hlásí ztrátu ve výši 7,8 milionu britských liber, což v přepočtu činí 2,6 miliardy korun. Jak už bylo řečeno, pokračuje tím negativní trend z minulých let. Velmi nepříjemné ovšem je, že ztráty nezůstávají ve stejné výši, ale stoupají. Porovnáme-li výši ztrát britského výrobce za rok 2014 s předchozím rokem, tedy s ekonomickým obdobím 2013, nejde o nijak příjemný pohled. Ztráta je dokonce trojnásobná.

Bude se propouštět

Je nasnadě, že nepříznivá čísla bohužel budou mít vliv i na zaměstnance. Automobilka chystá propouštění. O práci přijde 295 lidí, což činí 14 % všech zaměstnanců společnosti. Zároveň zrušila nábor na nová místa.

Příčin potíží je více

Co především způsobilo její ekonomické potíže, když ztrátu vykazuje už čtvrtým rokem po sobě? Zejména pokles prodejů daný ztrátou zájmu zákazníků v Číně. Dalším výdaje navíc způsobil vadný plynový pedál, který byl namontován v celkem 17 950 automobilech. Kromě toho firma investuje do změn ve své modelové řadě, příštím rokem by se na trhu měl objevit model DB11, chystá se crossover a elektrický model Rapide. Souhrn všech popsaných okolností dohnal firmu do nepříjemné ztrátové bilance. Podle vedení společnosti je šance dostat se znovu zpátky do černých čísel nejdříve v roce 2017.