SUV Qoros 5 – dostane se Čína do Evropy?

Čínské automobilky se stále velmi intenzivně snaží dobýt evropský trh. Zatím se jim to ale stále ještě nepodařilo. Ovšem na trh bude brzy uveden model, který by možná mohl tuto situaci změnit. Jde o SUV Qoros 5.

Značka má za sebou osm let existence

Je docela dobře možné, že nad názvem této značky kroutíte překvapeně hlavou a nevzpomínáte si na ni. Není divu, protože vznikla až v roce 2007 a má za sebou tedy pouze velice krátkou dobu existence, pouhých osm let. Zrodila se díky spolupráci izraelské společnosti s čínskou automobilkou Chery. Ta patří mezi největší výrobce vozů v Číně. Qoros je tedy zbrusu novým hráčem na světovém automobilovém trhu. Uvádí nové modely, které mají velký potenciál do budoucnosti. Qoros 3 je nyní už na čínském trhu, ovšem neměl by se omezovat pouze na něj. Brousí si zuby i na evropský trh.

Premiéra přijde v polovině listopadu

Aby ale vznikla reálná šance, že se tažení za dobýváním nového trhu opravdu podaří, pojistila se automobilka dalším modelem s názvem Qoros 5. Tentokrát výrobce zacílil na druh automobilů, který v současnosti hodně frčí, a sice střední užitkové vozidlo, tedy SUV. Žhavou novinku mohli poprvé spatřit účastníci Expa v Miláně, ovšem tu oficiální premiéru si Číňané načasovali až na polovinu listopadu, kdy se vůz objeví na salonu Auto Guangzhou.

Za designem stojí i evropští odborníci

Bližší podrobnosti o technických parametrech nového automobilu se tedy dozvíme až tam. Tajemstvím ovšem není, že na designu se podíleli i evropští konstruktéři včetně Gerta Hildebranda, někdejšího vedoucího týmu designérů španělské automobilky Seat. Ve Španělsku také proběhlo testování vozu. Už tento fakt napovídá, že úvahy o jeho uvedení na evropský trh jsou velmi reálné. Uvidíme tedy, zda se ho na starém kontinentě opravdu dočkáme a jak si povede v tvrdé konkurenci.