Známe Auto roku 2016 v České republice

Každoročně je tato anketa, která se už vyhlašuje od roku 1994 spojena s velkým očekáváním konkrétních automobilek. A to z toho důvodu, že se může výrazně zvednout jejich prestiž, stejně jako se mohou velmi výrazně zvednout prodeje jejich vozů. A jelikož anketa Auto roku 2016 byla již vyhlášena, můžeme vám přinést informace o výsledcích, které jsou v něčem zajímavé, zatímco v jiném směru poměrně očekávatelné.

Kdo se probojoval do finále?

Ještě vás budeme chvíli napínat, jelikož si nejprve představíme ty automobily, které se probojovaly do samotného finále. Jednalo se o Ford Mustang, Opel Astra, Subaru Levorg, Škoda Superb a dále Volvo XC90. Jak je tedy patrné, konkurence byla letošní rok poměrně vysoká a tak měli motorističtí novináři skutečně mnoho práce s tím, aby dokázaly objektivně zhodnotit, který automobil se nakonec stane tím skutečně nejlepším.

V jakém pořadí vozy skončili?

Nyní již pojďme na finální pořadí, které je určitě to, na co čekáte nejvíce. Na pátém, tedy posledním místě z finalistů se umístil Ford Mustang. Těsně před ním vůz Volvo XC90. Na třetím místě skončilo Subaru Levorg a před tím poměrně oblíbený model Opel Astra. Je tedy jasné, kdo anketu Auto roku 2016 vyhrál. Výhra zůstala u nás, jelikož tím oceněným vozem byl Škoda Superb, který získal od novinářů a odborníků největší počet pozitivních hodnocení.

Zajímavé bylo i hlasování veřejnosti

Jako tradičně je anketa Auto roku 2016 spojena také s hlasováním veřejnosti, která má možnost také promluvit v rámci své, tedy otevřené kategorie. Ani zde nechyběl Ford, Opel a samozřejmě i mladoboleslavská Škodovka, nebo Volvo. Jaký vůz se však u veřejnosti dočkal zajímavých hodnocení, to byl model Mazda CX-3, která dominovala především v kategorii městských vozů. I toto ocenění je jistě pro tuto automobilku úspěchem, jelikož vozy do města obvykle nepatří mezi ta dobře hodnocené.