Změna pojišťovny: povinné ručení

Pokud se rozhodnete změnit pojišťovnu pro své povinné ručení, pravděpodobně ušetříte nemalé finanční prostředky. Obavy, že změnou pojišťovny přijdete o svůj bonus mít nemusíte, bonus je přenosný a jeho výši budete mít od stávají pojišťovny potvrzený pro pojišťovnu novou.

Písemná výpověď dohodou

V dohodě musíte uvést den okamžiku zániku povinného ručení a dohodnout vzájemné vyrovnání závazků. Je vhodné kontaktovat svou pojišťovnu a dohodnout se s ní na ukončení povinného ručení. Stáhněte si si vzor výpovědi povinného ručení zde a zašlete na svou pojišťovnu. Vaše pojištění půjde také změnit přímo na pobočce na počkání.

Výpověď povinného ručení dohodou – v pdf

Výpověď povinného ručení dohodou – v docx

Příklad:

Pojistnou smlouvu máte uzavřenou z 10. června 2010. Našli jste výhodnější nabídku na pojištění a např. od února 2014 budete chtít změnit pojišťovnu a využít výhodnější nabídky. Do konce ledna podejte písemnou formou, buďto poštou nebo osobně na pobočce, výpověď povinného ručení a od 1. února můžete uzavřít nové povinné ručení.

Tip

Pojišťovna Vám vystaví do 30 dnů potvrzení o době bezeškodního průběhu. Když budete sjednávat nové pojištění a nebudete mít toto potvrzení, nevadí. Do žádosti udejte počet měsíců bezeškodního průběhu, pojišťovna si počet měsíců sama ověří v databázi.

Písemná výpověď, když vám končí pojistné období

Povinné ručená Vám zaniká po zaslání písemné výpovědi minimálně 6 týdnů před koncem pojistného období. nové povinné ručení uzavřete od prvního dne následujícího po konci původního pojištění.
pojištění odpovědnosti z provozu vozidla

Rate this post