Ženeva nabídne skvělý supersport – McLaren 650S GT3

Jednou z nejsledovanějších motoristických událostí každého roku je zcela určitě autosalon v Ženevě. A jinak tomu nebude ani nyní, kdy se už můžeme těšit na celou řadu skutečných unikátů. A jedním z nich by měl být i automobil s označením McLaren 650S GT3. Ano, půjde o zcela dokonalý supersport, který už jsme mohli vidět ve své závodní, tedy okruhové verzi. Nyní se však daný automobil dočká několika úprav, které by logicky měly být spojeny především se změnou designu, stejně jako vlastností. A to hlavně proto, aby i v následující sezoně obstál. A i když představení tohoto vozu v Ženevě bylo spojeno s mnoha spekulacemi, automobilka již nyní potvrdila, že McLaren 650S GT3 skutečně předvede.

Výkony? Opět unikátní

Je jasné, že automobilka před oficiálním představením vylepšené verze tají, co se jenom dá. Přesto můžeme říci, že tím, čím McLaren 650S GT3 zaručeně nadchne, tak to bude výkon. Pokud se podíváme pod jeho kapotu, najdeme tak dvakrát přeplňovaný osmiválec s objemem 3.8 litru. Ten je naladěn nadvýkon celých 368 kW, což dává přesně 500 koňských sil. V kombinaci s hmotností, která atakuj 1 250 kilogramů je jasné, že vůz nabídne nejenom velmi dobrou maximální rychlost, ale hlavně unikátní zrychlení. A o to se mimo jiné postará také jeho design, který má také co nabídnout. Nejvíce unikátní je rozhodně zadní přítlačné křídlo, které je nejenom nepřehlédnutelným doplňkem, ale především funkčním prvkem, jak udržet vůz na silnici.

Důraz na skvělou aerodynamiku

Pokud se podíváme na další unikáty spojené s designem vozu, nesmíme zapomínat hlavně na to, že při vývoji modelu McLaren 650S GT3 bylo dbáno hlavně na unikátní aerodynamické vlastnosti. Cílem je zkrátka co nejmenší odbor vzduchu. A i když aktuální novinky pro tuto sezonu automobilka tají, dá se říci, že pokud bude vycházet ze současného stavu, zklamáni nebudeme.