Volkswagen plánuje nový elektromobil – unikátní


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Že pověstí automobilky Volkswagen jenom tak něco neotřese, to potvrzuje i to, že se současných prodejů aféra Dieselgate nijak výrazně nedotkla. Je sice pravdou, že akcie raketově klesly, ale zároveň se ukazuje, že zákazníci něco jako množství emisí nijak neřeší a raději hledí na jiné parametry vozů, než jsou právě tyto. Na druhou stranu Volkswagen stále touží po tom, vylepšit si reputaci. A tak automobilka ohlásila, že chystá skutečně unikátní elektromobil, který bude v první řadě šetrný k životnímu prostředí.

Až v roce 2019

Na vůz si však budeme muset ještě nějakou dobu počkat, jelikož rozhodně nebude navržený a vyrobený hned. Už nyní se ale poměrně barvitě mluví o tom, co by měl nabídnout. V první řadě výrazně vylepšený dojezd. Jakým způsobem se to povede, zatím není jasné. V minulosti jsme vás informovali o nových technologiích v této oblasti, ke kterým přidáváme i to, že plány některých automobilek počítají i se závěsnými vozíky s bateriemi. Zda to bude i Volkswagen, to jasné není. Dojezd by měl být okolo 500 kilometrů.

Dalším unikátem by měl být zcela určitě design, který by měl jasně ukázat, že vůz bude skutečně moderním, doslova nadčasovým unikátem. Za vším prý stojí i současný ředitel automobilky, který do koncernu Volkswagen přišel od konkurenčního BMW. A právě tato automobilka se v minulosti mohla pyšnit opravdu unikátními návrhy svých elektromobilů.

Zcela nová platforma

Že automobilka nemluví jenom tak do větru, to potvrzují i informace o tom, že vůz nebude postavený na žádné ze stávajících platforem, jelikož by se měla objevit zcela nová, která nese označení MEB. Právě ta bude postavena speciálně pro elektromobily a jejich potřeby a požadavky. Jako první na ní bude postavený koncept Budd-e, ze kterého by měl také vzejít sériový elektromobil. Ten, o kterém mluvíme, to však nebude, jelikož toho čeká samostatný vývoj.

Rate this post