Volkswagen Tiguan nebude jenom pětimístný

Není to zase až tak stará zpráva, v rámci které nás automobilka Volkswagen informovala o tom, že její model Volkswagen Tiguan se dočká modernizace. Tak se skutečně stalo a nová pětimístná verze byla představena. Aktuálně je již na výstavních plochách autosalonů a tak si mohou případní zájemci na tento vůz začít brousit zuby. Nezapomínejme ale na jednu důležitou věc. A to je taková, že bychom si mohli ještě nějakou chvíli počkat. A to v případě, kdy nás zajímají ještě dvě další karosářské verze, o kterých se mluvilo už při představení. A nyní bylo potvrzeno, že skutečně budou. Půjde o variantu sedmimístnou, stejně jako o variantu kupé.

Na co se těšit u větší verze?

Podívejme se nejprve na to, co by nás mohlo čekat u varianty Volkswagen Tiguan, která bude sedmimístná. Je logické, že půjde o prodlouženou verzi vozu, a to samozřejmě proto, aby se nám do ní vešla ještě třetí řada sedadel. Dále nezapomínejme také na větší rozvor, a to až o 110 milimetrů. Díky tomu bude moci vůz nabídnout ještě o něco větší pohodlí, které je však už teď velmi dobré. Základem by měl být také pohon všech čtyř kol, a to už v samotném základu. Pohon předních kol, jako je tomu k dispozici u klasiky, k dispozici nebude. A proč se uvažuje právě nad touto variantou? Vůz by měl být alternativou pro ty, kteří si nezvolí auto Škoda Kodiaq, který bude velmi podobný.

Zklamat by nemělo ani kupé

Nyní se podívejme na menší plánované provedené daného modelu, tedy na Volkswagen Tiguan ve verzi kupé. I ta má svého přímého konkurenta, konkrétně v podobě vozu Range Rover Evoque. Právě ten v poslední době zákazníky zajímá a tak je jasné, že se ve Volkswagenu chtějí také vydat touto cestou. Ta je spojena také s několika změnami, a to s ohledem na menší světlou výšku, ale i na zajímavější design. Vzhledem k menší velikosti vozu samozřejmě klesne i praktičnost.