Jak prodat auto?

Jistě jsme to všichni zažili, zatoužíme nebo potřebujeme nové auto, ale co s tím starým autem? Nejspíše se to ani nezdá, ale i v tomto případě máme několik možností. Podívejme se tedy, jak můžeme postupovat.

Pokud jezdíme téměř ve vraku, nejspíše budeme uvažovat o likvidaci. V tomto případě se ze zákona musíme obrátit na firmy, které tuto likvidaci provádí a vystaví nám protokol o likvidaci našeho automobilu (vraku). Bez protokolu se při odhlašování automobilu neobejdeme.

Popsali jsme si situaci, kdy je auto na kraji životnosti. Další možností, jak se „zbavit“ automobilu je vyzkoušet výkup aut.

Výkup automobilů

Pokud své auto z různých důvodů nepotřebujeme, zkusme se zaměřit na výkup automobilů. Jeho velkou výhodou je, že dostaneme peníze ihned hotově. V dnešní době se vykupují automobily všech možných značek i tříd. Není problém prodat osobní, dodávkové nebo offroad vozidlo.
Ideální je, když je vaše vozidlo v perfektním stavu, ale nebojte se, prodat můžete i poškozené vozidlo nebo vozidlo s poruchou. Jen musíte počítat s tím, že nabídnutá cena se bude odvíjet od stavu vozidla.

Výkup-automobilů
K výhodám výkupu automobilů patří jeho rychlost, výplata za automobil v hotovosti a minimum starostí. Společnosti zabývající se výkupem automobilů zpravidla zajištují i administrativní služby spojené s prodejem automobilu. Ihned po prodeji můžete zrušit své povinné ručení.

Postup při výkupu automobilu

Potřebné doklady:

  • velký technický průkaz
  • malý technický průkaz
  • občanský průkaz
  • pokud vůz není registrovaný na Vaši osobu, je nutná plná moc k prodeji s ověřeným podpisem (podpis můžete ověřit na kterémkoli místě CzechPoint

Další možnosti prodeje automobilu

  • Váš vůz můžete nabídnout k prodeji přes soukromý inzerát na některém z portálů nabízející inzerci.
  • Automobil můžete dát do autobazaru.
  • Automobil můžete dát protiúčtem při koupi nového automobilu.

Pokud nechcete nebo nemůžete čekat až se váš automobil prodá v autobazaru, na inzerát, nemáte čas ukazovat auta případným zájemcům, je výkup automobilů jedním z možných řešení.