Nový Volkswagen Golf Variant

Na jaře padla volba na koupi nového auta. Staré již má své odježděno a nastal čas na výměnu. Se Škodou Octavií první generace jsem za 12 let najezdil 280 000 km.
Na výběr nového auta jsem si nechal trochu více času, abych si mohl vše dobře promyslet. Říkal jsem si, není kam spěchat.
Při výběru jsem měl požadavky jako spolehlivost, karosářskou variantu kombi, ale aby nebyl zbytečně moc velký a byl za slušnou cenu. U výbavy se držím zlaté střední cesty, v podstatě nejsem ani ochotný za různé vychytávky připlácet.

Při zúžení výběru na Škodu Octavii, Hyundai i30 a Volkswagen Golf Variant jsem navštívil jednotlivá dealerství, abych si udělal obrázek jak o autech samotných, katalog a recenze nám všechno neřeknou, tak i o prodejcích.

Volkswagen Golf Variant

Volkswagen Golf Variant

S tou návštěvou to nebylo tak složité, nakonec jsem navštívil většího prodejce Amond na Kladně, který zastupuje Škodu, Volkswagen i Hyundai. Součástí je samozřejmě i servis jednotlivých značek. Jak se říká, vše pod jednou střechou.

Nejprve jsem kontaktoval prodejce Amond telefonicky s dotazem, zda výše uvedené modely mají fyzicky na prodejně. Odpověď byla kladná a já si tedy domluvil schůzku s možnou testovací projížďkou.

Na rovinu řeknu, že můj favorit nebyla již Škoda Octavia, ale Volkswagen Golf Variant a byl jsem velmi zvědavý na srovnání s i třicítkou. Nejsem Octavií žádným způsobem zklamaný, spíše naopak, ale pro mé potřeby je již spíše velká a vždy jsem toužil po Golfu.

Při první návštěvě jsem si všechny vozy prohlédl a došlo i testovací jízdy. K velkému překvapení a spokojenosti byly k dispozici vozy s motorem, které jsem měl předvybrány. Ano,  u Octavie a Golfu jednalo se o benzínové motory s objemem 1,2 nebo 1,4 litru a u i30 padla volba na benzínovou jedna šestku. Řeknu zcela upřímně, dnes již nejsou špatná auta, jen dobré a ještě lepší.

Od prodejce jsem odcházel s těžkou hlavou, tak které si vybrat… a samozřejmě s cenovými nabídkami. Personál prodejce byl u jednotlivých značek vstřícný a ochotný, neměl jsem pocit, že by z jejich strany probíhala prodejní masáž, jak to jistě všichni známe.

Po třech dnech rozmýšlení jsem se definitivně rozmyslel pro Golf Variant s benzínovým motorem 1,2 TSI ve výbavě Trendline.

Po zhodnocení a porovnání nabídek od ostatních prodejců Volkswagen, kdy i cenová nabídka od Amondu byla mezi nejlepšími, jsem auto objednal.