Vůz McLaren 675LT Spider je vyprodán


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Automobilka McLaren rozhodně nepatří mezi ty tuctové, čemuž odpovídá také nabídka vozů. Ty jsou spjaté s rychlostí, unikátností, stejně jako s vysokou pořizovací cenou. To můžeme říci i o modelu McLaren, který nás může vyjít i na několik desítek milionů. Tedy abychom byli konkrétní, přesně to jsou částky, ve kterých bychom se pohybovali, pokud bychom si ho objednali. Na to je však již pozdě, jelikož automobilka hlásí, že model McLaren 675LT Spider je již vyprodán. A to jak v první ohlášené edici, která čítala jenom 500 vozů, tak i v doplňkové výrobě, která obsahovala dalších 500 exemplářů. I po těch se doslova zaprášilo. A to vše během jednoho měsíce. Na Vánoce tak automobilka oznámila, že není co objednávat.

Unikátnost vůz rozhodně nepostrádá

Pokud zůstaneme jenom u snění o tomto voze, rozhodně bychom se měli podívat blíže, na co se mohou budoucí majitelé modelu McLaren 675LT Spider těšit. Do své garáže získají stylové kupé, které vychází z verze 650S. V tomto případě se však můžeme těšit na ostřejší automobil, a to nejenom z hlediska designu, ale i vlastností. Lepší aerodynamika, vylepšený podvozek, ale především výkonnější motor jsou důvody, pro které mohou majitelé dosahovat rychlostí, která atakuje hranici 326 kilometrů v hodině. To je maximum, při kterém vás zastaví omezovač.

Zrychlení? 2,9 sekundy

Není to jenom maximální rychlost, jelikož je to také zrychlení, které je obdivuhodné. Motor o objemu 3,8 litru a výkonu 496 koní je zárukou, že z nuly na stovku zrychlíte za čas, který byl stanoven na 2,9 sekundy. Pokud budete chtít jet dvoustovkou, bude vám k tomu stačit necelých 9 vteřin. I to jsou důvody, proč je o vůz takový zájem. Ke zrychlení však přispívá nejenom výkon motoru, ale i nízká hmotnost, se kterou je spojena třeba také plátěná střecha, kterou můžete stáhnout nebo vytáhnout i při rychlostech okolo třiceti kilometrů za hodinu.

Rate this post