Vše pro naše auto

Každý z nás chce občas vylepšit své auto nebo přidat některou dovednost, kterou neumí, nebo se za ní při objednávání auta příliš doplácelo.

A jak můžeme vylepšit své auto? Co tak říkáte na parkovací asistenty, které nám spolehlivě pomohou při pohybu na přeplněných parkovištích? Věděli jste, že k zadním parkovacím senzorům si můžete namontovat i přední senzory? Ty jistě ocení majitelé vozů s méně přehlednou přídí.

Parkovací senzory jsou vybaveny zvukovou signalizací nebo mohou být doplněny displejem, který vám znázorňuje vzdálenost od překážky v centimetrech. K nejlépe vybaveným zadním senzorům patří systémy s kamerou, která snímá dění za vozidlem. Vzdálenost za nebo před vozidle indikuje zvukový signál.

Zapojení a montáž předních nebo zadních senzorů není nijak složitá, spočívá v navrtání otvorů v nárazníku pro samotné čidla a natažení kabeláže. Natahování kabeláže jde obejít zakoupením systému s bezdrátovým přenosem. Parkovací asistenti zpravidla detekují překážku od 150 centimetrů do 8 centimetrů, kdy začnou vydávat souvislý tón, který značí, jsme u překážky. Parkovací asistent se zapíná automaticky po zařazení zpátečky. Cenové asistenty pořídíte od ceny 399,- u jednoduššího řešení.

K další možnosti, co můžeme na svém autě vyměnit nebo vylepšit je naše autorádio. Možná na tom současném nám chybí USB vstup, díky kterému si můžeme přehrát svou muziku uloženou např. na USB klíčence nebo v mobilním telefonu. Autorádio můžete mít i s CD mechanikou, která je ovšem v poslední době silně vytlačována vstupem USB a sloty pro SD karty. Autorádia jsou vybavena odnímatelným čelním panelem, nemusíte se tedy obávat odcizení autorádia. Jednoduše si přední panel vezmete s sebou. Za cenu okolo tisíce korun si můžete koupit plně vybavené autorádio využívající moderní trendy.

Autorádio

Autorádio

Při svém cestování jste si museli nevšimnout, že některá auta nepoužívá při denním svícení klasické potkávací světlomety, ale světla pro denní svícení. Pokud jimi není vaše auto vybaveno, není problém je dokoupit.
Jde o LED svítilny ve formě pásků nebo kulatého provedení. Dbejte na to, aby takové svítilny byly homologovány dle EHK/OSN č. 48. Předejte tím případným problémům na stanici technické kontroly nebo při vyšetřování dopravní nehody. Led světla pro denní svícení se vyznačují nízkou spotřebou elektrické energie, tím vám tedy sníží vaši spotřebu pohonných hmot.

Přeji při výběru autodoplňků šťastnou ruku.