Titul Auto roku 2018 je vyhlášený. Kdo zabodoval?

Pokud je v České republice anketa, kterou můžeme označit za nejprestižnější, je to rozhodně Auto roku. Jde o anketu, která má za cíl určit a logicky tak i poradit lidem, jaký vůz bude pro následující rok tím nejlepším. Mnoho lidí proto s koupí auta váhá a čeká, jak daná anketa dopadne. A výsledky spojené s tím, jaké je Auto roku 2018, jsou již známé. Podívejte se nejenom na vítěze, ale i na to, kdo se v anketě také umístil na celkem dobrém a zajímavém místě.

Dobré je ještě připomenout, že na výsledcích ankety má podíl celkem 35 lidí, kteří jsou složeny z českých novinářů, kteří se zcela pochopitelně zabývají právě motorismem a auty. Dá se tedy říci, že to jsou v naší zemi ti nejpovolanější, co mají k tomuto tématu z odborného hlediska nejvíce co říci.

Jaké je Auto roku 2018 v ČR? Je to Škoda Karoq

Někomu to možná může přijít trapné, nahrané, zmanipulované nebo podivné, ale jednoduše je to tak. V anketě dlouhodobě dominují právě vozy Škoda, a ani rok 2018 na tom nebyl jinak. Pokud se máme podívat konkrétně na to, jaký model je tím nejlepším autem pro letošní rok, tak je to Škoda Karoq. Zajímavá novinka mladoboleslavské automobilky, která v samotném finále získala nejvíce hlasů.

Pro někoho to byl možná výsledek očekávatelný. Hlavně s ohledem na to, když se ohlédl do loňského roku. Pokud se ptáte, jako bylo Auto roku 2017 v ČR, tak se jednalo o model Škoda Kodiaq. O obou musíme logicky říci, že se jedná o vozy celkem podobné. Oba totiž spadají do segmentu oblíbených SUV a u obou vozů se jednalo o zajímavé a také poměrně dobře hodnocené novinky. Tímto tedy máme zmapovány jasné informace o vítězi. A co se dělo na ostatních příčkách? I s tím vás seznámíme.

BMW 5

Tento vůz měl celkem silné ambice spojené s možností vyhrát, jelikož se celkem hladce probojoval do finále. Rozhodně je jasné proč, protože dokáže kombinovat vše, co tuzemský zákazník hledá. Samozřejmě ten, který hledá přece jenom něco, s čím by mohl nejenom na silnicích udělat zajímavý dojem. Vůz BMW 5 zaujme už svým velmi povedeným designem, který rozhodně dokáže vzbudit emoce. Nijak nezaostávají ani jízdní vlastnosti, a to hlavně v souvislosti s výkonem. K tomu všemu přidejme dobrou ovladatelnost, stabilitu, ale i řadu moderních asistentů. Ty jsou součástí bohaté výbavy, která je také prvkem, pro který si tento vůz rozhodně musíte pořídit.

Říkáte si, že podle vašich subjektivních pocitů měl vyhrát spíše tento model? Když se podíváme na bodový příjem, tak to bylo skutečně o malinkatý kousek. Skončil na druhém místě a to s rozdílem jenom 18 bodů. Je tedy jasné, že mladoboleslavská automobilka zase až tak úplně nedominovala, a že BMW 5 měl ambice stát se u nás tím nejlepším vozem, který si v tomto roce můžete koupit. Na druhou stranu – vážně vás o koupi přesvědčí přesné umístění? Očekáváme, že asi těžko.

Opel Insignia

Když se před řadou let na trhu objevil první model Opel Insignia, znamenalo to velmi pozitivní ohlasy. A to jak z řad veřejnosti, tak i z řad odbornějších. Vůz zaujal hlavně svým povedeným designem, kdy působil velmi stylově. K tomu všemu se přidala spolehlivost a v kombi verzi logicky i praktičnost. To se podepsalo na prodejích a tak automobilka nezahálela a nejenom, že vůz neustále vyráběla, ale logicky nezapomínala na nové generace. A tak je to právě Opel Insignia, který se také probojoval do finále ankety Auto roku 2018. Sice nevyhrál, ale jako finalista rozhodně nezklamal. I tento model získal velmi dobré hodnocení, díky kterému můžeme i my s jistotou říci, že jestliže jste o něm někdy uvažovali, bylo to jenom dobře.

Kia Stinger

Další finalista, kterého si představíme, je pro mnohé možná zajímavý. Pokud jste čekali některou z vyhlášených evropských automobilek, jste na omylu. Do finále se totiž probojoval model Kia Stinger, který je – ano, skutečně korejský. Pokud patříte do skupiny těch lidí, kteří neustále tvrdí, že Korejská auta jsou to nejhorší, možná vás tento finalita vyvede z omylu. Jak se to mimo jiné podařilo i u odborníků, kteří o tomto voze hlasovali a vyzkoušeli ho. Auto roku má ve finále automobilku, která už několik let bojuje o tom, aby přesvědčila, že umí vyrábět dobrá auta. Ti, co dané vozy mají, to jenom potvrzují. A dalším jasným potvrzením bude i Kia Stinger. Vůz, který na první pohled velmi stylově vypadá. Tím ale přednosti nekončí. Určitě nelze zapomínat na celkový dojem, nebo i velmi důležitý poměr cena a toho, co za ni dostaneme. V tomto jsou korejská auta jedinečná. A není to jenom Kia, jelikož je to i hlavní konkurent Hyundai. Pokud chcete za málo peněz hodně muziky, a nemusíte se vozit nutně jenom v německé nebo tuzemské automobilce, zklamáni rozhodně nebudete.

Subaru Impreza

Ano, i tento model musíme označit jako skutečný unikát. Z jakého důvodu? To naplno pochopíte až ve chvíli, kdy se na daný model podíváte. Pokud můžeme něčím charakterizovat předchozí finalisty, tak je to hlavně moderní, stylový a líbivý vzhled. A do toho všeho jako by vůz Subaru Impreza doslova spadl z nebe. To jenom potvrzuje, že Japonci zkrátka a jednoduše jdou svou vlastní cestou a neohlíží se příliš kolem sebe. A tak toto auto skutečně patří svým vzhledem do žebříčku Auto roku, který byl vyhlašován před několika lety. O to zajímavější však je, že to nejdůležitější se v tomto směru skrývá uvnitř. Vůbec nevadí, že se nejedná o nejpovedenější vůz, jelikož všemi ostatními parametry to tento automobil jasně dohání. Pokud se s jeho vzhledem dokážete smířit, rozhodně vás nezklame.