Vozy s pohonem 4×4 jsou stále poptávanější. Které koupíte nejlevněji


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Nemusíte nutně žít v horských oblastech, nebo v místech, kam nevede jiná, než polní rozbahněná komunikace. Zatoužit po voze s pohonem 4×4 můžete i v případě, že bydlíte ve městě. I když tam ho příliš nevyužijete, když vyrazíte na hory, nebo vás překvapí počasí, může být takové auto plusem. Běžné samozřejmě je, že tyto vozy jsou v porovnání s klasickými automobily s náhonem na zadek nebo na předek výrazně dražší. I když ani to nemusí platit. Našli jsme vám několik ukázkových modelů, u kterých máte jistotu, že je koupíte levně. Nečekejte nic extra, ale pokud hledáte vůz 4×4 právě z výše uvedených běžných důvodů, nemusí vás zklamat.

Dacia Duster

Pokud jste se již někdy probírali nabídkou, která zahrnuje vozy s pohonem 4×4, určitě jste v nabídkách jednotlivých značek našli model vozu, kterým je Dacia Duster. Jedná se o auto rumunské značky, která působí i na našem trhu. Jedná se o lowcost automobilku spadající pod Renault, a tak u ní sice nemůžete čekat nic ohromujícího, ale na druhou stranu se to pozitivně podepisuje i na ceně. Když se podíváme na statistiku prodávaných levných čtyřkolek, tak právě Dacia Duster patří na horní příčky. Její cena činí 340 900 korun českých.

Za danou sumu sice nezískáte prestižní auto, které by se dalo srovnávat se světovou špičkou, ale zklamáni být nemusíte. Tedy pokud oželíte klimatizaci, pokud vám stačí jenom šestnáctipalcová kola, či pokud vám bude stačit, že na tak velký vůz má motor výkon jenom 114 koní. Na druhou stranu stále je zde možnost sáhnout do kapsy o něco hlouběji a pořídit si vůz v lepším výbavovém stupni.

Suzuki Ignis

Jdete výhradně a jenom po ceně? Pokud ano, zaměřte se na model Suzuki Ignis. Patří mezi ty, které mají pohon 4×4 a zároveň mezi ty, které jsou na našem trhu nejlevnější, nevěříte? Není nic jednoduššího, než se o tom sami přesvědčit. Pokud vás zajímá cena tohoto modelu, tak činí v té nejzákladnější verzi jenom 327 700 Kč. Pokud vám toto japonské mini bude svými parametry dostačovat, není nic jednoduššího, než si ho pořídit. Auto je dostupné i v Evropě, a to včetně České republiky.

Když vůz porovnáme s výše zmíněnou Dacií, dokonce ji i v něčem převyšuje. Konkrétně je to výbava, kdy už se můžete těšit třeba na klimatizaci – samozřejmě na manuální, nebo i modernější audiosystém, který nabídne parkovací kameru. Nechybí ale třeba ani monitoring tlaku v pneumatikách. Motorizace je na tom však podobně žalostně. Výkon vozu je jenom 90 koní, což vzhledem k menší velikosti a hmotnosti vozu dává podobné parametry, jako má Dacia Duster. Tedy zrychlení z nuly na stovku okolo dvanácti sekund a maximální rychlost kolem 165 kilometrů v hodině.

Suzuki Jimny

Pokud nechcete kupovat Japonce, raději přeskočte i tuto pasáž. To proto, že dalším námi představeným levným vozem s pohonem 4×4 je automobil Suzuki Jimny. Začneme jeho cenou, která je sice výrazně vyšší, než u zmíněného předchůdce, ale stále se držíme pod hranicí 400 tisíc korun. Konkrétní suma, kterou je nutné si připravit, je 396 900 Kč. Zdá se vám to stále dobré? Potom musíme upozornit na jeden důležitý fakt. A to takový, že si koupíte vůz, který má pouze třídveřovou karoserii. I když se u vozů s pohonem 4×4 očekává spíše praktičnost, tak zde ji nečekejte. Pro běžný pohyb ve městě, třeba s celou rodinou, toto auto rozhodně není. Dále vás jistě zklame i tím, jak vypadá. Na první pohled totiž uvidíte jenom obyčejnou krabici, kterou raději budete mít přes den v garáži a vyjedete jenom v noci.

Přesto ale věříme, že si Suzuki Jimny své zákazníky najde. Jde totiž právě o to auto, které vás zaručeně nezklame v náročném terénu. Pokud jste městský člověk hledající čtyřkolku, berte dobře vypadající Dacii. Pokud bydlíte mimo civilizaci, potom berte toto Suzuki. Zaujme třeba i svým žebřinovým rámem, který jasně ukazuje, pro jaký účel byl vůz konstruován. Také zde nečekejte žádné vymoženosti, nebo kvalitní materiály, či super výkon. Svůj účel, tedy pohyb v horším terénu, však určitě splní.

Fiat Panda

Poslední vůz, který si představíme, a který splňuje to, že se jedná o levnou čtyřkolku, je model Fiat Panda. Jedná se italského zástupce tohoto segmentu, který se od výše uvedených konkurentů liší v první řadě tím, co je pod kapotou. Pokud jde o výkon, zrychlení, nebo maximální rychlost (v tomto případě spíše pomalost), je to stejné, jako u ostatních. Změna je v tom, že vůz Fiat Panda nejezdí na benzin, ale na naftu. Pod kapotou tedy najdete naftový motor, což může pro mnoho zákazníků znamenat plus. A to hlavně s ohledem na to, že naftové motory zvládnou obecně lepší kilometrový nájezd, a mohou nabídnout i nižší spotřebu. Ta se skutečně pohybuje na příznivých hodnotách, a to jenom 4,4 litru na 100 ujetých kilometrů. A to je na čtyřkolku velmi dobrá hodnota.

Vůz Fiat Panda určitě splňuje i parametry toho, že je levný. Stejně jako ostatní z našeho žebříčku, i tento pořídíte pod 400 tisíc. Konkrétně je jeho cena 377 900 Kč. I když jde o cenu nízkou, můžete počítat s tím, že alespoň základnější výbavu, která se na cestách může hodit, rozhodně dostanete. Sice vás zklamou ocelové patnáctipalcové disky, které jsou u vozu 4×4 spíše výsměchem, ale když se podíváte dovnitř, je to přece jenom lepší. Jak proto, že v horkých letních dnech oceníte manuální klimatizaci, tak i proto, že součástí výbavy je také multimediální systém označovaný názvem UConnect. Pokud nepotřebujete nic světoborného, a stačí vám menší a obyčejné auto, s pohonem na čtyři kola, může to být také zajímavá alternativa.

Rate this post