Volvo se chystá na odvážnou cestu. Začít opět prodávat karosářské verze kupé

Robustní rodinné kombi vozy, to je už dlouho poznávací znak švédské automobilky Volvo. Podle nejnovějších pátrání by se ale toto portfolio mohlo ještě rozšířit. Ukázalo se tak na prezentaci sedanu Volvo S90.

Co prozradil šéfdesignér

Šéfdesignér Volva Thomas Ingenlath, mimochodem tento pán pracoval i ve Škodovce, v jednom rozhovoru mezi řádky nastínil, že k sedanu a kombi verzi by mohlo v budoucnosti přibýt také kupé. Je ale samozřejmé, že v současnosti má v automobilce přednost verze kombi, ovšem v horizontu asi dvou let by se možná mohlo objevit i kupé.

Bude mít Mercedes Benz novou konkurenci?

Nový vůz by se tak stal přímou konkurencí dvoudvéřového Mercedesu Benz třídy E. Takový krok by rozhodně významně posílil vnímané image značky. Volvo by zcela jistě vsadilo na designovou studii Concept Coupe a také na hybridní pohon. Pokud se tak opravdu stane, může se automobilka Mercedes Benz téměř jistě těšit na zdatného konkurenta ve své třídě E. Konstruktérům Mercedesu to zřejmě přidělá vrásky na čele. Tak rychle ovšem vše zřejmě nepůjde.

Vsadí značka znovu na kupé?

Je totiž více než jisté, že v minulých letech švédský výrobce automobilů na vozy typu kupé příliš nesázel, zůstávaly tak trochu stranou jeho zájmu. I když je třeba pravda, že model P1800 byl skutečně povedeným kouskem. Jednoznačně se také ukazuje, že ať se nové kupé stane realitou nebo nikoli, je rozhodně k čemu se v historii značky vracet a z čeho vycházet. Ovšem v tomto případě pochopitelně půjde přece jenom o trochu jinou kategorii a zaměření. Po základní verzi nového kupé Volvo řady 90 by se mohla objevit pro větší zpestření i varianta vybavená sklápěcí, případně stahovací střechou. Ovšem nepředbíhejme zatím událostem, uvidíme, jak vše nakonec dopadne.