Volvo plánuje zrušit klíčky ke svým vozům

Klíčky jsou s automobilem spjaty doslova odnepaměti. V minulosti byly nezbytností nejenom k odemykání vozu, ale i jeho startování. Postupný vývoj však jasně ukazuje, že se bez nich dříve nebo později obejdeme. Ostatně přispívá k tomu třeba možnost bezklíčového odemykání, nebo startování. Ještě dále chce jít automobilka Volvo, která chce klasický klíček eliminovat úplně. Přesto ho však zákazníkům dodá, ale s ujištěním, že ho mohou bez obav nechat třeba doma v trezoru. Při jízdě autem ho potřebovat nebudou.

Volvo plánuje digitální autoklíče

S jakou novinkou chce automobilka v budoucnu vyrukovat? Půjde o takzvaný digitální autoklíč, který bude aktuálně čekat poměrně náročné testování, které by mělo vyústit v to, že se v roce 2017 spustí první sériová výroba – zatím menšího počtu kusů.

Celý princip bude spočívat hlavně v možnosti využívat mobilní telefon. Místo klasického klíče je prostřednictvím aplikace nahrán do mobilního telefonu ten digitální, který by měl bez potíží umožnit otevřít automobil, nastartovat a odjet. A protože dnes má chytrý mobilní telefon v podstatě každý, je také jasné, že každý bude moci danou novinku využívat.

Využití nejenom u soukromých osob

Tato technologie však nebude mít nutně jenom tuto výhodu. Může být určena také těm, kteří se živí pronájmem vozidel. Ať už jde o klasickou půjčovnu, nebo takzvaný car-sharing, může být daný pokrok spojený s mnohem jednodušším přístupem zákazníků k daným autům. Již si v podstatě nebudou muset vyzvedávat klíčky, jelikož ten digitální jím bude prostřednictvím aplikace nahrán do mobilu., Přijdou tak na parkoviště, otevřou si sjednaný pronajímaný vůz a mohou pohodlně odjet. I to je jedna z hlavních výhod, o které mluví i Volvo. A právě zde vidí tu největší přidanou hodnotu, pokud si vůz koupí spíše zákazník, který je konzervativnější.