T-Mobile chystá možnost vytváření chytrých automobilů

Společnost T-Mobile rozhodně není nutné nijak zvlášť představovat. A to z toho důvodu, že jde o velmi známého tuzemského operátora. Ten se při vývoji svých technologií nesoustředí nutně jenom na oblast pokrytí mobilním signálem. Umí zabrousit i do světa automobilismu, což se naplno projevuje právě v této chvíli. Společnost oznámila, že chce nabídnout propojení aut s mobilními zařízeními. A to prostřednictvím menších diagnostických přístrojů, které by měly být napojeny na řídící jednotky vozu. Tyto přístroje by následně komunikovali třeba právě s vaším mobilním telefonem.

Chytré auto z řady vozů

Výhodou současných chytrých aut je logicky to, že se o nich můžeme dozvědět celou řadu informací. Může to být třeba informace o tom, že je nutné zajet na STK, stejně jako je to informace o nutnosti technické údržby, stejně jako nechybí ukazatel stavu provozních kapalin, či upozornění na určitou nefunkčnost. Samozřejmě tyto vymoženosti jsou spojeny především s automobily novými, stejně jako s těmi luxusnějšími. Díky T-Mobile by však něco podobného mohli využívat i majitelé starších a méně hodnotných vozů. V podstatě každý, kdo vlastní vůz, který byl vyroben už v roce 2001. Právě k těm by mělo jít zařízení, které bude vyrábět kanadská společnost Mojio, bez problémů připojit.

Nejedná se o úplnou novinku

Pokud vás tato možnost zaujala, je třeba dodat, že zase až tak o úplnou novinku se nejedná. Ve světě automobilismu už několik takových systémů existuje. Nejsou však tolik propagovány, jelikož jsou obvykle spjaty výhradně s konkrétní automobilkou. Jediný T-Mobile tak zatím bude tou společností, která na to půjde z globálního hlediska. A tak pokud máte Škodovku, budete moci popřemýšlet buď nad tímto systémem, nebo tím z dílny samotné automobilky. Ten nese název SmartGate a díky aplikacím v chytrém telefonu umí v podstatě to stejné, co jsme vám popsali výše.