Volkswagen Polo BlueMotion končí


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Vůz Volkswagen Polo rozhodně patří mezi poměrně oblíbené vozy. Nabídne kompaktní rozměry, nízkou cenu, ale i kvalitu a spolehlivost. Stejně tak se tento automobil pyšní také vysokou úsporou paliva. Nelze však přímo říci, že by to bylo u všech zákazníků tak vyhledávané pozitivum. Pokud se totiž podíváme na současnou nabídku tohoto vozu, můžeme zjistit, že zde něco chybí. Konkrétně je to model s označením Volkswagen Polo BlueMotion TDI. Tedy verze s tímto naftovým motorem, který patřil mezi jeden z nejúspornějších.

Automobilka zastavila výrobu

Poté, co se doprodají skladové kusy, tak budete mít už jenom jednu jedinou možnosti, jak si tento konkrétní model s touto motorizací koupu – prostřednictvím nabídky ojetých vozů. Automobilka jasně potvrdila, že prodeje této verze nebyly nijak výrazné a tak se odhodlala k poměrně radikálnímu kroku, kterým bylo ukončení výroby. To vše doslova tajně, jelikož o tom nikde neproběhla žádná zmínka. Hlavním důvodem nízkých prodejů je hlavně vysoká náplní cena. I když byla spotřeba nižší zhruba o 0,5 litru oproti klasice, jenom málokomu by se vyplatilo investovat do tohoto motoru tolik, aby se úspora v rámci spotřeby skutečně projevila na reálných účtech – tedy nákladech za jízdu.

Klasické Polo zůstává

Čeho se nemusíme bát, to jsou otázky spojené s tím, jak to bude s klasickým Polem. To samozřejmě zůstává. Ideální volbou bude zcela určitě motorizace TSI, která také patří mezi ty úspornější a nabídne podobný výkon, jako právě varianta Volkswagen Polo BlueMotion TDI. Daného prvku v názvu se však nemusíme nutně vzdát. Jak je to možné? Automobilka totiž označení BlueMotion používá i v rámci celého balíčku nadstandardní výbavy, která souvisí hlavně s lepší aerodynamikou vyráběných vozů. Daného označení se tedy nemusíme vzdávat, i když jeho hlavní a klíčový zástupce již z výrobních linek sjíždět nebude.

4/5 - (1 vote)