Nové dálniční známky budou zcela unikátní


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Dálniční známku dnes musí mít na voze každý, kdo se plánuje vydat na cestu po našich dálnicích, nebo rychlostních komunikacích. Tedy konkrétně po těch, kde je povinností danou známku samozřejmě mít. Pokud jste si již zvykli na její vzhled, tvar a podobné barevné kombinace, budete překvapeni, jaká novinka se chystá. Státní fond dopravní infrastruktury totiž změnil nejenom jejich barevné kombinace, ale změnil hlavně jejich tvary. Podívejte se tedy spolu s námi, co vás bude čekat, pokud si na rok 2016 koupíte známku novou.

Největší změna v oblasti tvarů

Dnes platilo, že každá dálniční známka byla stejná. A to ať už šlo o roční, měsíční, popřípadě i desetidenní kupon. Dnes bude situace zcela jiná, jelikož dané známky budou mít zcela nový tvar. Pokud zvolíme známku měsíční, bude nejvíce podobná současné klasice, jelikož půjde o známku čtvercovou. Pokud půjde o známku desetidenní, setkáme se s řidiči, jejichž známka bude mít tvar trojúhelníku. Klasická roční známka poté bude mít tvar kolečka. Takto aktuálně vypadají představené možnosti. I když nejsou ještě definitivně schváleny, dá se očekávat, že se zde s žádnou výraznější změnou nesetkáme.

Hlavně pro lepší kontrolu

Důvodem této změny byla hlavně možnost lepší kontroly. Policie tak bude lépe kontrolovat, zda má řidič platnou známku. Pokud uvidí kolečko, nebude mít důvod k zastavení. Naopak u dalších dvou tvarů už půjde o možnost rizika spojeného s tím, že je používána známka v jiném období, než byla určena.

Přesto všechno se dá očekávat, že nové tvary známek nevydrží dlouho. Nikoliv však proto, že by snad byly zrušeny a nahrazeny jinými. V plánu je totiž definitivní eliminace známek, protože vše nahradí elektronické systémy. Ty se budou vztahovat k státním poznávacím značkám. Kamera zkontroluje značku a porovná data s databází, kde zjistí, zda je poplatek zaplacen.

4/5 - (1 vote)