Jaguar F-Pace prochází prvními testy

Je tomu zhruba dva roky, co byl představen poměrně zajímavý koncept z dílny Jaguaru. Pokud so vzpomínáte, jednalo se o model s označením Jaguar F-Pace. Ten byl sám o sobě zajímavý především v tom, že se nejednalo o tak očekávaný sportovní model nebo limuzínu, ale auto do terénu. Ačkoliv se spekulovalo o tom, zda vůz nějak pokročí kupředu, nyní je vše jasné. Prototyp modelu Jaguar F-Pace je již na světě a na první pohled je jasné, že ze svého konceptu přímo vychází. Půjde tedy o automobil určený do terénu.

Probíhají první testy

Automobilka uvedla, že vůz již testuje v běžném provozu, ale zatím je ve fázi, kdy jsou všechny klíčové linie vozu důkladně maskovány. Na první pohled je jasné, o jaký model půjde, ale to hlavní spojené s jeho designem zůstává stále ještě utajeno. Dá se očekávat, že to ještě nějakou dobu zůstane. Automobilka Jaguar totiž uvedla, že oficiální představení chystá až na podzim, konkrétně na autosalon do Frankfurtu. Do té doby si tedy budeme muset počkat, nebo doufat, že automobilka sama uvolní několik fotografií – nebo že některé uniknou a dostanou se na web.

Na co se můžeme těšit?

Pokud něco na internet již prosakuje, to je několik více či méně potvrzených informací o tom, jak konkrétně by měl tento crossover vypadat a co má nabídnout. To nejzajímavější by se mělo odehrávat pod kapotou, jelikož se spekuluje o pětilitrovém osmiválci, popřípadě o třílitrovém vidlicovém šestiválci. Dále se spekuluje o zcela novém přístrojovém panelu, nebo elektricky ovládaných pátých dveřích. Jak vše nakonec dopadne, se musíme nechat překvapit. Každopádně pravdou zůstává, že tímto modelem automobilka zaujala už jenom tím, že se poměrně výrazně odklonila od standardu, který ji charakterizoval. Na druhou stranu pokud je něco, co dnes zákazníky láká, je to právě tento typ vozů.