SUV Seat Ateca je představeno

Velké vozy jsou hitem. O tom není pochyb. Pokud se nejedná o kompaktnější crossover, tak mají zájemci rádi hlavně klasické a plnohodnotné Seat Ateca. A jedním z takových je i automobil Seat Ateca, který byl představen jako očekávaná novinka. A ta rozhodně dokáže nadchnout. A to už svým vzhledem. Zdobí ho totiž moderní maska typická pro současnou generaci vozů Seat. Samotný tvar vozu je spíše hranatějšího rázu, s ostřejšími hranami, což ale rozhodně neznamená nudu. Právě naopak. Pokud vůz porovnáme s konkurencí, rozhodně svým vzhledem dokáže připomínat i dva hlavní konkurenty, kterými jsou Volkswagen Tiguan, nebo také plánovaná Škoda Kodiaq, která se zatím na své plnohodnotné představení teprve chystá.

Několik technických specifikací již je známo

Určitě nezapomínejme ani na technické specifikace vozu. Co bude zajímat nejvíce, to je rozhodně motorizace. Zde Seat Ateca lehce zklame, jelikož k dispozici bude pouze nabídka tříválcových motorů. A to buď litrový o výkonu 110 koňských sil, nebo model 1.4 TSI o výkonu 150 koní. Tolik k benzínu. Ten bude doplněn dvěma turbodiesely, a to o objemu 1.6 s výkonem 159 koní a také o objemu 2.0 s výkonem 184 koní.

Nechybí ani manuální šestistupňová převodovka, popřípadě automatická sedmistupňová DSG převodovka, která výkon předá na všechny čtyři kolo. To samozřejmě výrazně podpoří možnost jízdy v terénu, ale třeba i v zimě.

Na jaře i u nás

A že na vůz nebudeme muset dlouho čekat, to automobilka již potvrdila. Model Seat Ateca by se na našem trhu měl objevit již na jaře. A kde se bude vyrábět? Po několika alternativách nakonec vítězně vyšla právě Česká republika. Konkrétně potom východočeská závod Škodovky, který najdeme v Kvasinách u Rychnova nad Kněžnou. Právě zde bude tento zajímavý a jistě v budoucnu velmi oblíbený model vznikat. Určitě to ale není jediný model Seatu, který se v ČR vyrábí.

Rate this post