Volkswagen Phideon u nás neuvidíme

Automobilka Volkswagen stále ukazuje, že umí udržet tajemství. Tím samozřejmě nemyslíme nedávnou aféru Dieselgate. Máme na mysli především představování svých vozů. Jelikož aktuálně probíhá prestižní autosalon v Ženevě, musíme říci, že zde automobilka skutečně zaujala. Jenom málokdo totiž čekal, že přijde se zajímavou novinkou, kterou označuje jako Volkswagen Phideon. Nejenom samotný název, ale i design vozu v mnohém naznačuje, že by mohlo jít o nástupce stylové limuzíny Volkswagen Phaeton. Tyto spekulace však automobilka nijak zvlášť nekomentovala.

Máte zájem? Máte smůlu

Pozdvižení vyvolal tento vůz nejenom v souvislosti se svým poměrně překvapivým představením. Poměrně zajímavé reakce přišly také ve chvíli, kdy se zjistilo, že model Volkswagen Phideon nebude k dispozici ani na evropských, stejně jako nebude k dispozici ani na amerických trzích. Cílem daného modelu je totiž nejlidnatější země světa. Ano, je to právě Čína, kde bude tato luxusní limuzína prodávána. Samozřejmě se zde bude z logistických důvodů také vyrábět, a to konkrétně v továrně SAIC – Volkswagen. Zde se budou produkovat i jednotlivé díly. A tak můžeme říci, že půjde o ryze čínské auto. S tím souvisí i fakt, že kdo si ho nechá dovést třeba k nám, může v budoucnu riskovat poměrně výrazný nedostatek náhradních dílů. I s těmi totiž bude spojena následná nutnost importu.

Známe hlavní dostupné motorizace

Není to jenom design nebo pohodlnost, čímž může Volkswagen Phideon zaujmout. Jistotou bude také zajímavá nabídka motorizací. Ve svém základu bude tato limuzína uvedena na trh s úspornými motory TSI, stejně jako bude k dispozici i hybridní pohon. I Čína má samozřejmě náročné zákazníky a tak musíme říci, že těmito motorizacemi nabídka rozhodně končit nebude. K dispozici bude i třílitrový šestiválec s výkonem 220 kW, stejně jako bude k dispozici také dvoulitrový čtyřválec. Jistotou bude i možnost volby mezi pohonem předních kol, nebo pohonem 4×4.