Bugatti je stále nejrychlejším vozem planety

Prvenství spojeno s tím, jaký vůz bude ten nejrychlejší na planetě, je spojeno s jistou dávkou prestiže. Samozřejmě nezapomeňme na to, že v tomto případě mluvíme o sériově vyráběných vozech, které si s trochou nadsázky může koupit každý. V minulosti dominoval vůz Bugatti Veyron, který však byl později z pomyslného trůnu sesazen. Stále však zůstalo u modelu stejné automobilky, jelikož tím novodobým králem byl model Bugatti Veyron Super Sport. Nyní automobilka vytvořila novinku, jeho nástupce, která ponese název Bugatti Chiron. A ten se aktuálně představil na autosalonu v Ženevě.

Co nám Bugatti Chiron nabídne?

Nalákali jsme samozřejmě na fakt, že právě tento model může být aktuálně označován za nejrychlejší sériové auto na světě. A to je rozhodně pravda. Proto se nejprve podívejme na to, co najdeme pod kapotou. Samotný motor umístěný ve voze totiž nabídne výkon 1 500 koní, což je v souvislosti se sériově vyráběným vozem skutečně unikátní. I když tachometr je cejchován do rychlosti až 500 kilometrů v hodině, takové model Bugatti Chiron stále ještě nedosahuje. Maximálka je totiž aktuálně 420 kilometrů v hodině. Je to konkrétně o 5 km/h rychlejší vůz, než předchozí Veyron Super Sport.

Automobilka je stále nepokořena

I když se už stává téměř tradicí, že nejrychlejší vůz planety vždy pochází z této automobilky, rozhodně to neznamená, že by se ostatní nepokoušeli o sesazení tohoto krále. Snaží se, ale zkrátka a jednoduše jim to nevychází. Pokud už přijdou s tím, že dokážou Bugatti sesadit z trůnu, automobilka reaguje dalším unikátem. A tak automobilky, jako například Koenigsegg, ShelbySuperCars nebo Hennessey stále musí počítat s tím, že pokud nepřijdou s něčím skutečně jedinečným, jsou pro ně v pomyslném žebříčku nejrychlejších vozů stále připravena druhá a další následující místa v pořadí.