Honda Civic se opět výrazně změní

Pokud se podíváme na nabídku automobilky Honda, je rozhodně jedním z prestižních a dominujících modelů automobil Honda Civic. A to i proto, že to vypadá, jako by automobilka v podstatě nevěděla, jakým směrem se vydat. Základem byla léty ověřená klasika, po které však přišel nadčasový design a směr, který byl nazýván jako UFO. Nyní, v souvislosti s představením zcela nového mobilu to vypadá, že UFO již nebude dominující strategií. Naopak půjde spíše o zaměření-se na sportovnější segment. A ten by měl být spojený jak s designem, tak samozřejmě také s výkony vozu.

Zatím se jedná o prototyp

Ukazuje se, že japonská automobilka se zkrátka chtěla pořádně vytáhnout. A to se jí na autosalonu v Ženevě zcela určitě povedlo. Její nový model Honda Civic je sice zatím jenom prototyp, ale už nyní je jasné, že sériová verze nebude v rámci svého designu nijak výrazně osekaná. Můžeme tak potvrdit, že se jedná o hatchback, který zaručeně nadchne každého milovníka sportovnějšího vzhledu aut.

Vůz oproti svému původnímu modelu výrazným způsobem povyrostl, což mu však nijak neubralo na celkové dravosti. Ostré linie, moderní materiály a sportovní prvky zkrátka ukazují, že nepůjde o obyčejný vůz do města. Přestože Honda Civic potěší nadšence do sportovnějších modelů, potěší také svou praktičností. Více místa v interiérech, ale i dostatečně velký zavazadlový prostor. I to jsou směry, kterými se vydal designér Daisuke Tsutamori.

Co najdeme pod kapotou

Ano, to nás zajímá nejvíce. I když by vůz měl působit dravě nejenom svým vzhledem, ale i svými jízdními výkony, zatím se nabídkou motorizací nijak neliší od klasických možností. A tak základem bude litrový čtyřválec s turbem, který však bude doplněný o něco zajímavější čtyřválec o objemu 1,5, nebo naftový turbodiesel o objemu 1,6 litrů. A nakolik budou dané motory naladěny? To si počkejme až do Paříže, kde bude automobil oficiálně představený ve své sériové verzi.

Rate this post