Volkswagen Golf – sedmá řada

Jenom těžko bychom v historii automobilismu hledali úspěšnější automobil, než je Volkswagen Golf. Ten nadchl nejenom svou celkovou dostupností, ale také praktičností, stejně jako vzhledem. To z něho udělalo pro celou řadu lidí jasnou volbu číslo jedna. Aktuálně se v autosalonech setkáme s šestou řadou tohoto vozu. I když je tak pojmenována, spíše jde o facelift té páté. To však není zase až tak podstatné, jelikož důležitou zprávou je to, že by se měl objevit Volkswagen Golf ve své již sedmé řadě. A premiéra je na spadnutí, jelikož vše by nám měl prozradit měsíc březen, kdy se očekává velmi důležitá událost, kterou není nic jiného, než autosalon v Ženevě.

Změna hlavně v rámci designové stránky

Podíváme-li se na první a aktuální model Golfu, rozhodně vidíme, že svůj styl si auto stále drží. A to můžeme říci i o sedmé verzi, která by také neměla z hlediska designu přinést žádné výrazné a odlišné novinky. Půjde však moderním směrem, což rozhodně znamená jistotu ostřejších hran, které budou spojeny s tím, že Volkswagen Golf bude vypadat dravěji. Ti hlavní, co se však pravidelně mění, to jsou moderní technologie. Aktuálně budou hlavní změnou třeba diody ve světlech, nebo vylepšená funkčnost různých asistentů, které zaručí pohodlnou jízdu. Z hlediska karosářské verze bude jako první do světa vypuštěný již tradiční kompaktní hatchback. V plánu ale jsou i další možnosti.

Příplatková výbava skutečně nadchne

I když vůz splní očekávání už v samotném základu, neměli bychom opomíjet ani varianty příplatkové výbavy. A to jak v kombinaci různých materiálů, tak i systémů. Pokud si vzpomínáte na představení úspěšného displeje R Touch, jistě i vám bude jasné, že v tomto směru Volkswagen Golf bude mít co nabídnout. Více než devítipalcová úhlopříčka, možnost ovládání hlasem i gesty, stejně jako řada vychytávek. A že jde o to nejlepší na trhu, to dokládá i fakt, že stejný systém nabídne i jedna z vlajkových lodí, tedy Volkswagen Passat.