Mini představilo svou aktuální novinku. A zaujme!

Automobilka Mini má poměrně zajímavou paletu svých vozů, které mají jednu stejnou charakteristiku. Jak už dokládá sám její název, produkované vozy jsou zkrátka malé. A to se týká doslova všech, které jsou absolutně produkovány. A výjimkou není ani nový model Mini Clubman, který byl představený v těchto dnech. Tedy ve dnech, kdy republiku i Evropu začíná pokrývat sníh. Jedná se totiž o verzi s pohonem všech čtyř kol, která je označovaná jako ALL4. Na hory, ale i do náročnějšího terénu tedy zcela určitě ideální volba.

K jakým verzím je Mini CLubman 4ALL k dispozici?

Tato verze samozřejmě vychází z klasického provedení, a to jak ve verzi S, tak i ve verzi SD. Pokud nad jednou z nich uvažujete, máte v tuto chvíli možnost dosáhnout i na čtyřkolku. Ta nadchne jak pohonem, tak samozřejmě i motorizací. K dispozici je primárně benzinový motor o dvoulitrovém objemu a o výkonu 141 kW. Ten však není jedinou dostupnou variantou, jelikož stejně tak je možné využít i variantu naftovou. Také s dvoulitrem a také s velmi podobným výkonem. Tedy 140 kW. Zde však pozor na převodovku, jelikož tou je výhradně osmistupňový automat. V manuálu diesel zkrátka neseženete.

Nová generace? Částečně ano

I když vše vypadá pouze jako vylepšení stávajících modelů Clubman, v Mini mluví poměrně jasně a nazývají verzi 4ALL jako novou generaci daného modelu. A to už proto, že nepřichází jenom s pohonem všech kol, ale nabídne také paradoxně nižší hmotnost a samozřejmě také nižší spotřebu. Co zůstává stejné, to je hnaná přední náprava, ke které se přidává zařízení, které umožní pohon i zadní. A že se nejedná o žádného lenocha, to dokazují i první testy, kdy dokáže vůz z nuly na stovku vystřelit za zhruba 7 sekund. A to jak u benzinu, tak i u nafty. Pokud tedy hledáte kompaktnější automobil, který by vás nezklamal ani v terénu, určitě jdete správným směrem.