Ford se stahuje z některých trhů

Americká automobilka Ford rozhodně má co nabídnout. Především kombinace ostře a zajímavě vypadajících aut s vysokým výkonem je hlavní důvod, proč zná tuto značku za mořem téměř každý. Jak se ale ukazuje, ne každý trh je připravený přijmout právě takové vozy, které americký Ford vyrábí a distribuuje. A tak se zkrátka může stát, že na některých trzích skončí. Takové příklady jsou aktuálně hned dva. Prvním je Indonésie a tím druhým Japonsko. V obou zemích se automobilce dlouhodobě nedaří a tak se rozhodna ukončit zde své aktivity.

Poměrně nečekaný krok

Už dlouhou dobu bylo jasné, že to zde s prodejem amerického Fordu není nijak růžové. Přesto zde fungovalo na několik desítek dealerství, kde bylo možné nový automobil koupit. Ty však doslova ze dne na den přestávají fungovat, jelikož jim Ford poslal zprávu, že zkrátka končí. A to i přesto, že například na japonském trhu má už skutečně dlouhou tradici. Poprvé sem přišla v roce 1974. A to nejenom tak, že zde začala nabízet své vozy, protože později zde postavila své vývojové centrum. Ani to zde nezůstane, jelikož by se mělo přesunout jinam. Celkem by tak mělo přijít o práci zhruba 300 zaměstnanců, kteří pro Ford pracovali.

Daná oblast je velmi konzervativní

Určitě to ale není jenom Ford, který má jak v Indonésii, tak i v Japonsku problémy. Tento trh se zkrátka ukázal jako velmi konzervativní, což je jasně patrné z toho, že řada zahraničních automobilek včetně Fordu má podíl na trhu v řádech nižších jednotek procent. Kdo však trhu dominuje, to je dlouhou dobu trojice značek Honda, Nissan a samozřejmě i Toyota. A hlavní důvod? Především klesající zájem mladší generace, která v souvislosti s přecpanými městy volí raději MHD, než nový a výkonný automobil. A ta starší generace? Ta je samozřejmě věrná zmíněné trojici značek, na kterou zkrátka nedá dopustit.

Rate this post