Volkswagen bude rozšiřovat svou slovenskou továrnu

I když s automobilkou Volkswagen nedávné době výrazně zamávala aféra spojená s měřením emisí, na celkové produkci nebo prodeji se to zase až tak výrazně nepodepsalo. A to je určitě dobrá zpráva nejenom pro motoristy, ale i pro ty, kteří se na výrobě samotných automobilů podílejí. Volkswagen totiž uvedl, že má v plánu rozšířit továrnu, kterou má u našich východních sousedů, tedy na Slovensku. Ta se nachází v Bratislavě a je tak jednám z významných zaměstnavatelů v celém regionu.

Plánuje se stavba nové montážní haly

O jakém rozšíření konkrétně mluvíme? Pokud se podíváme na prvotní zprávy, které jsou s danou informací spojeny, tak by Volkswagen měl vybudovat zcela novou montážní halu. A rozhodně nepůjde o investici nijak malou, jelikož konkrétně by mělo jít o cenu, která lehce přesahuje hranici osmi miliard českých korun. V přepočtu na slovenskou měnu je to tedy zhruba 300 milionů eur.

Jaký vůz se zde bude vyrábět?

I když si mnozí pod rozšířením továrny představují možnost, že dojde ke zvýšené produkci vozu Volkswagen, opak je pravdou. Nová montážní hala totiž vznikne pro účely zcela jiného automobilu, kterým je nová generace SUV Porsche Cayenne. I když několik dřívějších zpráv bylo spojených s faktem, že se dané vozy budou vyrábět výhradně v Německu, situace se změnila. A tak to bude právě Bratislava, kde budou tyto nové, unikátní a velmi žádané modely vznikat.

Pokud se na bratislavský závod podíváme nyní, tak je třeba říci, že vozem, který se zde v tuto chvíli vyrábí je Volkswagen Tuareg a také neméně oblíbený model Audi Q7. Je tedy jasné, že rozšířením výroby o Porsche vznikne nejenom další počet volných pracovních míst, ale že se bude daná továrna specializovat na výrobu lepších vozů. Tato továrna má s vozy Porsche zkušenosti už nyní, jelikož aktuálně vyrábí karoserie a několik dalších komponent, které jsou následně přepravovány ke konečné fázi výroby do Lipska.

Rate this post