Značky na přání jsou konečně tady

I když se o této možnosti mluvilo několik let, stále se jenom odsouvala na neurčito, stejně jako docházelo k tomu, že se o ní nakonec ani nezačalo mluvit. Všem spekulacím a plánům je ale konečně už odzvoněno, jelikož novela, která s možností vlastních značek je na světě. Díky tomu si tak můžeme na svůj automobil nechat vyrobit doslova jakoukoliv dopravní značku. Tedy až na několik výjimek, se kterými je třeba počítat. Také je třeba počítat s faktem, že to nebude zadarmo. V souvislosti s daným krokem je znám i ceník, který jasně uvádí, že každý z tabulek vyjde na 5 000 Kč. Celkem tedy v rámci jednoho vozu zaplatíte 10 000 korun českých.

Ne všechna slova jsou povolena

Důvodem toho, proč vlastně trvalo tak dlouho, než byla daná novelizace schválena, byl také seznam slov, které budou patřit mezi zakázané. Je jasné, že v první řadě se jedná o vulgarismy, které nebudou použity. Stejně tak se jedná třeba o slova urážející, hanlivá, stejně jako i slova rasistická. Problémem může být i použití číslice 0 a písmene O, jelikož zde by mohlo dojít k případné záměně. I zde tedy budou omezení.

Co je třeba dodat, že kromě konkrétního seznamu zakázaných slov bude třeba počítat i s vůlí a pohledem konkrétního úředníka. Finální posouzení sporných variant tedy bude na něm. A tak se může stát, že když vám konkrétní název nepovolí, na druhé straně republiky ho bez problémů schválí.

Značka bude spjata s konkrétní osobou

Důležitou informací je také fakt, že daná značka bude spjata nikoliv s vaším vozem, ale s vámi. To znamená, že můžete v průběhu let vyměnit několikrát vůz, ale vždy na něho budete moci umístit právě danou koupenou tabulku. Ta však může být i zcela odstraněna z evidence, a to v případě, kdy nahlásíte její ztrátu, nebo to, že ji již nehodláte používat. V případě, že vám ji nějaký nenechavec odcizí, vám tedy nezbývá, než si vymyslet jinou.

Rate this post