Gorilla Glass se dostává i do automobilového světa

Dnes není nic neobvyklého, že si koupíme mobilní telefon nebo tablet, který má displej, tedy jeho vrstvu zhotovenou z materiálu Gorilla Glass. Jedná se o unikátní materiál, jehož výhodou je oproti běžným, ale i tvrzeným typům skel především vysoká odolnost, a to především s ohledem na možná poškození. Dnes už tak na trhu najdeme celou řadu zařízení, která tato skla mají. Co je však unikátem, to je informace, že se tento typ skla dostává také do oblasti automobilového průmyslu.

Ford GT je průkopníkem

O jakém voze konkrétně mluvíme? Jedná se o automobil Ford GT, tedy konkrétně o modelový rok 2017. Právě ten se pyšní tím, že Gorilla Glass. Toto nové sklo tak nahradilo stávající variantu, kterou byla standardní laminovaná skla, která jsou tvořena dvěma vrstvami temperovaného materiálu. Ačkoliv jsou dnes zcela běžná, v minulosti se jednalo také o něco unikátního. A kdo s tím přišel? Právě Ford.

Sklo má několik vrstev

Podívejme se konkrétně na to, jak tedy bude nejenom čelní sklo, ale i ostatní okna u modelu Ford GT vypadat. Základem vnitřní pevné vrstvy je tedy skutečně technologie Gorilla Glass, která vyniká skvělými výsledky. Dále je využita vrstva tvořená termoplastem, která je zde proto, aby byl eliminován případný hluk. Vnější vrstvou je následně klasické temperované sklo. Ale o tloušťce výrazně nižší, než je zvykem u klasických automobilů.

Důvod? Kvalita a nízká hmotnost

A co vlastně automobilku vedlo k tomu, aby do svého automobilu požila tento konkrétní typ skla? Vysvětlení je více než jednoduché. V první řadě je to jak jeho vyhlášená kvalita, tak jsou i další důvody. A co konkrétně? Především nižší hmotnost. Díky tomu mohl být Ford GT lehčí o celých 5 kilogramů, což se rozhodně projeví i na výkonu. Tedy především v souvislosti se zrychlením, stejně jako v souvislosti s dosažením své maximálky. Zde je každý kilogram zátěže více než znát.

Rate this post