V Emirátech vznikla první automobilka. Co představila? Zarooq Sand Racer

Dokonce i Spojené arabské emiráty se zařadí mezi výrobce automobilů. Právě se u nich zrodila nová automobilka, která nese názve Zarooq. A hned ukázala zájemcům svoji prvotinu: terénní speciál Sand Racer určený pro závodní dráhy. Pravda, zatím bylo možné vidět vůz jenom ve virtuální podobě, ale podle aktuálních zpráv se jeho prototypu dočkáme už v lednu příštího roku.

Terénní model do pouště

Zřejmě nikoho nepřekvapí, že nový výrobce automobilů z tak bohatého státu, jakým Spojené arabské emiráty bezesporu jsou, se nezaměří na levná lidová vozítka, nýbrž na pořádná auta, která si mohou dovolit jenom vyvolení z řad místní smetánky. Z toho vyplývá i volba parametrů prvního modelu. Na silnicích ho neužijete, kde o terénní vůz hodící se hlavně do písečných dun arabských pouští.

Chystají se i výkonnější verze

U vozu Sand Racer na první pohled upoutá šasi zhotovené laserem. Vůz obsahuje panely vyrobené z uhlíkového kompozitu, ovšem jinak jeho výbava zůstává víceméně tajemstvím. Z toho mála, co se novináři a odborná veřejnost zatím měli možnost dozvědět, upoutá informace, že vůz pohání šestiválec s objemem 3,5 litru, tento motor ostatně znáte z automobilu Nissan 350Z. Kromě toho můžeme ještě prozradit, že výkon činí 309 koní, ovšem u tohoto čísla automobilka zřejmě nezůstane. Připravuje totiž ještě dvě výkonnější verze, a sice vozy, které si osedlají 400 a 500 koní. Na rozdíl od Sand Raceru, který má pohon na zadní kola, se výkonnější modely se pochlubí náhonem na čtyři kola.

Musíte sáhnout hluboko do peněženky

Automobilka dokonce chce postavit někde ve Spojených arabských emirátech závodní okruh, kde by si mohli majitelé jejich vozů poměřit své síly. A na závěr: cena automobilu činí 100 000 dolarů, takže pokud si ho chce pořídit i někdo z vás, bude si muset připravit asi 2,4 miliónu korun.

Rate this post