Bentley Bentayga jde do výroby

V současnosti není žádným tajemstvím, že vozy SUV jsou na trhu velice žádané. Na této vlně se rozhodla svézt i automobilka Bentley, která do svého výrobního programu zařadila i první vůz spadající právě do této kategorie. Nyní byla zahájena jeho výroba v továrně v britském Crewe.

K obrovské investici přispěla i vláda

Příznivce této luxusní značky nadchne vůz disponující benzínovým šestilitrovým dvanáctiválcovým twin-turbo motorem s výkonem 447 kW. Do zahájení výroby modelu Bentayga musela automobilka investovat 840 milionů liber, což v přepočtu činí asi 32 miliard korun. Přitom na této obří investici se podílela i vláda Velké Británie. Automobilce poskytla grant ve výši 9,5 milionu liber, tedy 361 milionů korun. Ovšem za tuto vládní podporu musí pochopitelně něco poskytnout i samotná automobilka. Odvděčí se poskytnutím pracovních míst a také zárukou, že zdejší výroba bude nadále pokračovat.

Změny designu

Nástup sériové výroby Bentaygy trval poměrně dlouho. Od chvíle, kdy výrobce představil první koncept EXP 9 F, uplynuly už téměř čtyři roky. Pozorný fanoušek přitom samozřejmě zaznamená různé změny definitivní vyráběné verze od původního konceptu. Například tvary vozu jsou trochu jiné, více se podobají ostatním Bentleyům.

Zákazníci se dočkají už v lednu 2016

Premiérový vůz má na sobě antracitový lak a novotou svítící výrobní linky jeho výrobou zvládly za 130 hodin. Není přitom bez zajímavosti, že výrobu určitých komponent zajišťuje také továrna VW Group v Bratislavě. Zákazníci se mohou na první Bentaygy těšit už v lednu 2016. Zájem je už nyní skutečně obrovský, objednávek automobilka obdržela přes 3600. Po luxusním SUV zatoužilo prý dokonce i několik Čechů. Má jich být minimálně sedm. First edition čítá 608 kusů, u kterých nebude chybět třeba britská vlajka na karoserii nebo diamantové prošívání.

Rate this post