Bugatti Chiron se představí na začátku března!

Už delší dobu se v odborném automobilovém tisku objevovaly informace o tom, že se chystá premiéra nového vozu Bugatti Chiron. Mluvilo se o tom, že by se představení žhavé novinky

mělo odehrát pravděpodobně v březnu 2016 v Ženevě. Oficiálně ovšem nebylo dosud známo vůbec nic. Automobilka Bugatti nyní konečně učinila konec všem spekulacím a potvrdila, že březnová ženevská premiéra opravdu proběhne.

Zlatý hřeb ženevského autosalonu

Nikdo tedy už nyní nemůže pochybovat o tom, že se Bugatti Chiron stane v roce 2016 zcela určitě zlatým hřebem ženevského autosalonu. Výrobce si je této skutečnosti vědom, a proto svůj nový model vychvaluje až do nebes. Půjde prý o nejrychlejší, nejluxusnější a nejvýkonnější sportovní vůz, který dosud brázdil světové silnice, alespoň v tomto duchu se nese publikovaná tisková zpráva.

Už nyní vzbuzuje Chiron velkou pozornost potenciálních zájemců, a to ještě nemohli vůz na vlastní oči spatřit. Svědčí o tom počet závazných objednávek automobilu, který už překročil stovku, a to do premiéry vozu zbývá ještě hodně času. Výrobce uvede na trh pouze 500 kusů, ale již nyní si můžeme být prakticky jisti, že se po nich jenom zapráší. Bezesporu půjde o nový hit, i když si ho bohužel budou moci dovolit jenom zákazníci z řad těch nejbohatších.

Vůz dostal jméno po závodníkovi

A po kom získal vůz své jméno? Vtiskl mu ho monacký rodák Louis Chiron (1899-1979), skvělý automobilový závodník, který se mimochodem v letech 1931, 1932 a 1933 stal králem Velké ceny Československa na Masarykově okruhu v Brně. Právě je synonymem velmi rychlé jízdy a automobil tuto pověst určitě potvrdí. Není totiž tajemstvím, že vůz Chiron dokáže zrychlit z nuly na 300 km v hodině za 15 sekund a na stovku se dostane za 2,3 sekundy. Chlubí se úctyhodným výkonem 1500 koní a určitě bez potíží dosáhne rychlosti přes 400 km v hodině.

Rate this post