U jakých vozů nejčastěji hrozí stáčení tachometrů?

Pokud kupujeme ojeté auto, je třeba se zaměřit nejenom na jeho technický stav, ale také na to, kolik má najeto. Bohužel stáčení tachometrů je nejenom v České republice poměrně velkým nešvarem, proti kterému bychom se měli bránit. Ideální je nechat si vůz zkontrolovat, projít starší záznamy z technických kontrol, stejně jako dát i na první dojem z toho, zda auto nevypadá ojetější, než ukazují číslice. Dnes dokonce můžeme říci, že stočený tachometr může mít až necelá polovina vozů. U jakých je pravděpodobnost největší?

Známe vozy s nejvíce stáčenými kilometry

Podívejme se aktuálně na seznam automobilek, u kterých je stáčení kilometrů skutečně velmi časté. Nejvíce dominují značky jako Škoda, Volkswagen a také Audi. Není divu, jelikož zde lze stočeným tachometrem vcelku jednoduše zvednout hodnotu vozu. K této trojici ale musíme zařadit také vozy BMW, Ford, stejně jako Renault. Jde tak fakticky o škálu těch automobilek, o které je v bazarech, nebo v případě soukromých prodejů největší zájem.

Zajímavostí je, že se do žebříčku postupně probojovávají i korejské automobilky, jako Kia a Hyundai. A to hlavně proto, že s vyšším nájezdem jsou zkrátka neprodejné. Dle statistik je takto stočený zhruba každý pátý až šestý automobil ze sta prodaných. A to už je poměrně vysoké číslo, které bude spolu s tlačením na cenu stále stoupat.

Jak je to s konkrétními modely?

Nejvíce rizikové automobilky jsme si již zmínili. Nyní se podívejme také na to, jak je to s konkrétními vozy. Mezi ty, u kterých je riziko stočení větší, než 45 procent patří modely Škoda Octavia, Škoda Fabia, stejně jako VW Passat. Zde jsou rizika skutečně značná. Dále seznam doplňují modely, které se drží nad hranicí čtyřiceti procent. Je to třeba Audi A6, Ford Focus, stejně jako Škoda Superb. Renault Scénic, Volkswagen Golf a také Audi A4. Zde by měly být všichni kupující skutečně na pozoru.