BMW X5 a X6 se dočkají dotykového ovládání


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Dotykové ovládání je dnes v podstatě už tradicí v mnoha automobilech. Ne všechny automobilky ale stihly na tento trend zareagovat a tak je stále poměrně velká řada vozů, kde něco takového nenajdeme. A příkladem jsou vozy BMW X5 a X6, které sice patří mezi SUV luxusnější třídy, ale to nejlepší v současné době ještě nemají. Na druhou stranu je to pochopitelné, jelikož novinky se postupně vyvíjejí, což je mimo jiné spojeno také s faktem, že ne vždy musí být integrace moderních první okamžitá. Někdy je zkrátka nutné si počkat.

K dispozici bude špičkový systém iDrive

Už je samozřejmě zcela jasno o tom, o jaký systém se konkrétně bude jednat. Nepůjde o nic jiného, než naprosto unikátní dotykovou obrazovku s názvem iDrive. Tak však nenazýváme jenom samotný displej, ale v podstatě celý systém, který BMW v tomto případě nabízí. Velmi dobrým pozitivem je to, že návrh designu se u nových generací v podstatě nijak měnit nebude, jelikož nový dotykový displej bude jednoduše vyměněn za aktuální řadu. Logicky dojde i k tomu, že vozy dostanou také novou generaci operačního systému, která již bude dotykové ovládání podporovat.

Připomeňme, že tato novinka se poprvé objevila v nejnovější generaci luxusního sedanu, kterým je automobil BMW řady 7, který je na tento unikátní technický vynález právem pyšný.

Pouze u nově vyrobených modelů

Pokud váš naše zpráva zaujala natolik, že jste si řekli, že své již stávající BMW X5 a X6 obohatíte i o tuto novinku, bohužel vás budeme muset zklamat. A to z toho důvodu, že to zkrátka nebude možné. Starší vozy totiž využívají jiný hardware, který danou funkčnost nového displeje nebude podporovat. Proto tato novinka bude dostupná pouze u modelů, které v nejbližších dnech budou sjíždět z výrobních hal automobilky. U stávajících mají zákazníci smůlu. Podobně jako řada dalších modelů BMW, kde se umístění plánuje až v dalších letech.

Rate this post