Kia Niro už má svou podobu

Pokud si vzpomínáte na listopad loňského roku, mohla vás zaujmout zpráva o automobilu, kterým byl Kia Niro. Jednalo se sice o ukázku prvních skic, ale už na první pohled bylo jasné, že tento crossover určitě bude mít ambice zaujmout. A že si Kia poměrně pospíšila, to dokládá i fakt, že aktuálně došlo k představení tohoto modelu, a to na autosalonu v Chicagu. A když jsme mluvili o unikátech, nesmíme zapomenout na ten největší. K dispozici je totiž jenom s jednou jedinou motorizací – jde totiž o hybridní model.

Co najdeme pod kapotou?

Pokud u hybridu uvažujete, může být právě Kia Niro jedním z těch modelů, které v budoucnu zaujmou. Poodíváme-li se pod kapotu, najdeme zde benzínový motor o objemu 1.6 litru, který je doplněn také malým elektromotorem, který je nabíjený z akumulátorů umístěných ve voze. Kombinace obou motorizací tak nabídne vcelku zajímavý výkon, konkrétně potom 107 kW, což je určitě hodnota, která nezklame. Na druhou stranu nic jiného k dispozici zkrátka není. Drobným zklamáním však může být spotřeba, kterou Kia Niro nabídne. Ta tabulková je poměrně vysokých 4,7 litru na 100 kilometrů. Pokud tedy o hybridu uvažujete právě kvůli snížení spotřeby, určitě se na trhu najdou lepší automobily.

Prošpikovaný moderními systémy

Když jsme nastínili spotřebu, nezapomeňte třeba na systém, který vás naučí jezdit šetrně, což je spojeno třeba s volbou správné rychlosti, v souvislosti s maximálním využitím rekuperace energie. Potěší ale i sedmipalcový displej, který umožní jak základní ovládání a nastavení vozu, tak i možnost poslechu hudby. Audiosystém umožní připojit jak zařízení s Androidem, tak i iOS. Jistotou je ale i využití digitálních budíků na přístrojové desce.

A co je drobným zklamáním? Informace, že Kia Niro by měl být zatím určen primárně pro severoamerický trh. Vyloučeno však není to, že se může jeho distribuce rozšířit i do Evropy.