Tuning, který dokáže přidat hlavně na rychlosti

Když se řekne tuning, tak si většina lidí představí zajímavě upravená auta, u kterých je hlavní cíl v podstatě jasný. Je to snaha zaujmout především svým vzhledem. Tento segment můžeme rozdělit na ten profesionální a ten amatérský, který dnes může mít různé podoby. Proto se raději zaměříme na první variantu. A ani ne tak s ohledem na vzhled, jelikož když si profesionální firmy vezmou do parády jedinečná auta, dokážou jim dodat i unikátní výkon. Co je z hlediska rychlosti jasný hit?

Jürgen Alzen 911Mission 400+

Asi byste název tohoto automobilu dokázali jenom těžko vyslovit z paměti. Ostatně ono je velmi těžké ho i klasicky přečíst. Proto je dobré zaměřit se jenom na jeho poslední číslovku. Ta zde totiž rozhodně není náhodou, protože právě tato číslovka říká, kolik že je možné s tímto vozem jet. Skutečně se jedná o rychlost vyšší, než 400 kilometrů v hodině. Sice jenom o osm desetin, ale jsme přes. Je to dáno hlavně díky výkonu motoru, který má 1 069 koní, což  je rozhodně u vozu, které bylo dříve obyčejným Porsche 911 něco, co musí posadit do sedačky každého.

MTM TT Bimoto

Pokud trochu rozumíte autům, nebo si alespoň dokážete odvodit souvislosti, tak vám bude celkem dobře jasné, co chce říci název tohoto modelu. Tedy předělávky, která vychází z celkem oblíbeného vozu Audi TT, který láká hlavně na svůj design. A v tomto provedení bude lákat nejenom na něho, jelikož zaujme také výkonem, i technickými parametry. Jedná se totiž o verzi, která má dva motory. Ty dohromady dávají 751 koní, což napovídá, že o zábavu bude celkem dobře postaráno. Pokud jde o zrychlení, tak to je na hodnotě 3,4 sekundy, což není nijak špatné. Ještě o něco lepší je ale maximální rychlost, která už ukazuje sílu obou motorů. Mluvíme zde totiž o hodnotě 390,6 kilometrů v hodině.

WMS Corvette TGM

Už vůz Corvette je natolik unikátní, a to s ohledem na vzhled a výkon, že by si většina lidí zcela logicky a zcela pochopitelně řekla, že není nijak velký důvod snažit se o jeho změnu. Přesto k tomu došlo a jak se za pár okamžiků dozvíte, byla to rozhodně změna k lepšímu. Nejenom, že auto vypadá podstatně sportovněji, ale také je třeba říci, že díky motorizaci o výkonu 900 koní si bude moci řidič užít velmi zajímavou maximálku. Jestliže máme být skutečně detailní a říci přesnou hodnotu, tak se jedná o 378,6 kilometrů v hodině. Už stačí jenom najít odpovídající prostor a projet se.

Sportec 911 SPR1 Evo

Uvažovali jste někdy nad vozem Porsche 911, a to pro jeho kombinaci zajímavého vzhledu a také pro kombinaci velmi povedeného a rozhodně i unikátního výkonu? Pokud ano, stačí ho svěřit profesionální firmě na tuning a můžete mít něco, co bude podstatně lepší, než jenom obyčejné běžné Porsche. Získáte totiž auto, které bude mít výkon 858 koní, se kterými si lze užít opravdu velké množství zábavy. A ta může začít už prvním sešlápnutím plynu, kdy za rovné tři sekundy budete mít na tachometru stovku. Tím ale radost z jízdy nekončí, jelikož když budete držet plyn sešlápnutý, znamená to pro vás, že dosáhnete rychlosti 378,4 kilometrů v hodině.

Brabus CLS Rocket

Pokud si někdo pořídí tento vůz, je to hlavně proto, že chce auto, které bude v první řadě pohodlné a dále bude samozřejmě maximálně reprezentativní. Bude to tedy dokonalá limuzína se vším všudy. Když se ale dostane do ruky těm správným lidem, můžete udělat dojem nejenom vzhledem. S jistotou dokonalého pohodlí můžete bez problémů vyhrávat různé závody. Je pravdou, že vzhledem k hmotnosti vozu není čtyřsekundové zrychlení z nuly na stovku nijak výjimečné. Když ale chvíli počkáte, tak uvidíte, co přesně 730 koní pod kapotou dokáže. Vyvinout rychlost, která bude atakovat hranici 366 kilometrů v hodině. A to jste stále v luxusní limuzíně.

Hohenester HS650

Když se na tento upravený model podíváte, zase vás až tolik nezaujme. Jeho vzhled totiž není zase až tak výjimečný a dá se zařadit do skupiny klasických běžných vozů, které nijak výrazně nevyčnívají. To se ale může změnit, pokud otevřete kapotu a zeptáte se, jaký výkon má motor, který se pod ní nachází. V tu chvíli zjistíte, že tento upravený automobil má od toho sériového poměrně daleko. A to díky výkonu 800 koní, který zajistí, že jeho rychlost, kterou lze označit jako maximální, bude 364,6 kilometrů v hodně. A to už je zajímavé svezení, když zvážíte, že v první chvíli jste si o voze nemysleli nic jedinečného.

Techart GT Street 996

Vyrazte do ulic a zaujměte zde na první pohled. Tato předělávka k tomu doslova svádí. A nebojte se sešlápnout plyn, jelikož už zrychlení za 3,7 sekundy je jistotou, že to na jakékoliv křižovatce vyhrajete. A pokud pocítíte potřebu natřít to někomu na hodně dlouhých rovinkách, tak vás 646 koní pod kapotou rozhodně nezklame. Pomohou vozu dosáhnout rychlost téměř 361 kilometrů v hodině. To vše vás nadchne. Je ale věc, která už tak dobře nevypadá – je to žlutá barva, která přece jenom vypadá spíše zastarale, než jakkoliv moderně.

Techart GT Street 997

Předělávka stejného vozu stejnou firmou, ale přece jenom trochu jinak. I když jedna věc je stále při starém a není zase až tak povedená. Je to barva. Pokud jsme mluvili o tom, že předchozí úprava má nepříliš povedenou žlutou, tak toto řešení má zase ne příliš povedené oranžové provedení, které je kombinováno s černou. Bohužel tato kombinace nijak dokonale nevypadá. Jinak ale vůz určitě zklamat nemůže. Má dokonce lepší zrychlení, a to z nuly na stovku za 3,1 sekundy. A to i přes to, že jeho výkon je nižší, a to 630 koní. Pokud jde o maximálku, zde je to o něco horší. Ne ale výrazně. Hodnota je 358,2 km/h.