S jakými nejrychlejšími vozy se lze svézt i na běžných silnicích?

Myslíte si, že když se mluví o nejrychlejších vozech na světě, tak je možné využít je jenom na okruhu? A to proto, že jsou vyrobeny právě pro tento účel a tak nesplní homologaci? Pokud byste brali v potaz všechna nejrychlejší auta na světě, tak to tak možná být může. Když ale váš výběr zúžíte, a to s ohledem na to, že budete chtít najít jenom homologovaná auta, tak musíme jasně říci, že i takých lze najít celkem dost. Podívejte se, která jsou nejrychlejší a se kterými lze bez obav na silnice.

Koenigsegg One:1

Auto, které dost dobře nadchne už svým jedinečným závodním vzhledem. Přesto s ním můžete vyrazit i mimo okruh. A zde si náramně užijete, jelikož jeho maximální rychlost je celých 440 kilometrů v hodině. To je hodnota, která nemá u sériových vozů konkurenci. Je to dáno hlavně díky výkonu, který činí 1 360 koní. A kolik že má vaše auto? Podle statistik tak desetkrát méně. Podstatně hůře na tom vaše auto bude i z hlediska zrychlení. Kdo tedy chce zažít něco opravdu unikátního, ten by se měl v tomto voze svézt. Je ale pravdou, že nijak snadné, a ani levné to nebude.

9ff GT9 Vmax

Zatímco výše zmíněný model skutečně vypadá jako auto závodní, tak když se podíváte na model tento, tak vás zaujme i svým designem. A tak se za vámi budou lidé i otáčet. Tedy pokud vás stihnou zaregistrovat. Tím chceme říci, že maximální rychlost tohoto vozu činí celých 437 kilometrů v hodině. A to díky jedinečnému motoru s výkonem rovných 1 400 koní. Když sešlápnete plyn, tak máte na tachometru stovku za 3,1 sekundy. Jedinečné, že ano? Navíc musíme dodat, že se nejedná o jediného zástupce v našem obsáhlém přehledu.

Henessey Venom GT

Vůz, který pokud se na něho podíváte, tak vás musí zaujmout na první pohled. Je to skutečně dokonalý supersport, ve kterém je i radost jezdit. Mimo jiné i proto, že se jedná o auto, které má výkon 1 261 koní. A to je hodnota, se kterou toho lze dosáhnout opravdu poměrně dost. Vzhledem k aerodynamice a nízké hmotnosti vozu tak není problémem zrychlení za 2,7 vteřiny. A pokud jde o rychlost, tak ta se zastaví na 435 kilometrů v hodině. Unikátní.

Bugatti Veyron Super Sport

Tento vůz není nutné nijak výrazně představovat, protože pokud bychom měli vytvořit seznam těch aut, které se pravidelně pokouší pokořovat různé rekordy, tak je zde Bugatti v podstatě pořád. A když se podíváme na tento model, tak se tomu není co divit. Jeho výkon je 1 200 koní, a když na to šlápnete, tak z nuly na stovku zrychlíte za 2,5 sekundy. A co když budete držet plyn sešlápnutý delší dobu? Můžete si být jisti tím, že se vám povede dosáhnout na nejvyšší rychlost, kterou je v tomto případě 431 kilometrů v hodině.

Fahlke Larea GT1 S12

Auto, které není zase až tak moc známé. Stejně tak musíme říci, že pokud jde o jeho vzhled, tak se hodí spíše na okruh a na běžné silnice se zase až tolik nehodí. Opravdu není s ohledem na design povedené. My ale zmiňujeme vozy, se kterými můžete do provozu, a to pokořovat nejvyšší rychlosti. A zde už zklamáni rozhodně nebudete, jelikož stovku dosáhnete už za 2 vteřiny. A pokud jde o maximálku, je přesně 430 kilometrů v hodině. Jedinečné hodnota, na kterou má velký vliv právě motor o výkonu 1 260 koní.

Koenigsegg Agera R

Opět jedna z celkem zajímavých a dá se říci, že také osvědčených klasik. A to jak proto, že auto dokáže na první pohled zaujmout i svým designem, tak je to mimo jiné také proto, že vás vysloveně ohromí svým jedinečným výkonem. O ten se stará motor, který má výkon 1 190 koní. A to znamená, že když budete chtít dosáhnout stovky, bude vám stačit jenom 2,8 sekundy. A co když budete chtít dosáhnout maximální rychlosti? Stane se tak, když vám tachometr ukáže hodnotu 415 kilometrů v hodině.

SSC Ultimate Aero EV

I když design tohoto vozu je celkem povedený a ukazuje, jak stylově může vypadat supersport, a to jako takové přece jenom až tak známé není. To mu ale nijak výrazně neubírá na tom, jako má vlastnosti s ohledem na jeho výkon. Jeho hodnota je 1 305 koní a je jasné, že se dá velmi dobře využít. Třeba k tomu, že z nuly na stovku dokážete zrychlit za 2,8 sekundy. Také nelze zapomenout na maximální rychlost, která vás doslova posadí na zadek. Když budete mít dostatečně dlouhou rovinku, dosáhnete rychlosti 412 kilometrů v hodině.

Lykan Hypersport

Samotné označení, které tento automobil používá, je dokonalou ukázkou toho, v čem se můžete svézt. A to na běžné silnici. I když se jedná v našem přehledu o první auto, se kterým nedosáhnete rychlosti 400 kilometrů v hodině, nejedná se o žádného šneka. Rychlost, které je auto schopno dosáhnout, je 395 kilometrů v hodině. Zrychlení? To je na hodnotě 2,8 sekundy. A nyní se podívejme i na váhu vozu, která je na hodnotě necelých 1 400 kilogramů. Říkáte si, že je nutné skutečně maximálně výkonný motor? Potom budete výrazně překvapeni, jelikož pod kapotou se nachází motorizace s výkonem jenom 770 koní.

9ff 911 T-6 Cabrio

S tímto vozem se nemusíte bát vjet do města, jelikož je designový velmi povedené. Stejně tak se s ním nebojte ani na okruh. Na dlouhých rovinkách vás zaručeně zaujme. Jeho zrychlení jsou rovné tři sekundy, což není nijak špatné. Rozhodně nijak špatná není ani jeho maximální rychlost. Kolik přesně činí? Je to hodnota 380 kilometrů v hodině. A výkon motoru? Podobně jako v předchozím případě, ani zde nemusíte čekat tisíce koní, jelikož výkon vozu je 780 koní. A jak je vidět, plně mu to stačí. A to i přesto, že když byste ho postavili na váhu, tak tra ukáže hodnotu 1 688 kg.

Rate this post