Jaké vozy jsou v našich bazarech na dračku?

I když malé autobazary na našem trhu krachují, ty velké mají žně. Lidé dnes stále více vyhledávají ojetá auta. A to jak proto, že na nový vůz nemají, tak proto, že jednoduše nechtějí, aby jejich auto ztratilo hodnotu tak rychle, než je tomu v porovnání s ojetinou. Poslední statistiky také ukazují, že jsou ojetiny, které se v tuzemských bazarech příliš neohřejí a které jsou doslova na dračku. Jaké to jsou? Podívejte se.

Škoda Octavia

Asi málokdo by čekal něco jiného. Tento boom jako takový odstartovala jedničková verze daného vozu, která byla skutečně jedinečná a i dnes jsou lidé, kteří si ji nemohou vynachválit. A tento nastavený boom spojený s tím, že jsou vozy Škoda Octavia považovány za nejlepší, stále trvá. Objektivně sice můžeme říci, že novější generace mají konkurentů více, a řada jich je lepších, ale jsou lidé, kteří jsou pořád věrni klasice a také neváhají za ni i více zaplatit. Proto je právě tento model vozu stále na dlouhodobém prvním místě.

Škoda Fabia

Lidé jsou prostě věrni značce, což je vidět i na druhém nejčastěji prodávaném voze v tuzemských bazarech. Je to dáno mimo jiné i tím, že Fabie jsou zastoupeny v celkem početném množství a trak lidé mají z čeho vybírat. Nejvíce žádaná je určitě verze kombi, která nabídne největší prostor napříč celým segmentem menších vozů. Tento trend obliby, podobně jako u Octavie výše, nastolila hlavně první generace. Dnes ale lidé chtějí něco mladšího a tak se nejvíce prodává zcela logicky generace druhá.

Volkswagen Passat

Když si uděláte anketu v okruhu svých známých, nebo třeba i na internetu, jistě se dozvíte také jednu poměrně jasnou a rozhodně i zajímavou věc. Jakou? Že mezi jedno z nejspolehlivějších vozidel patří i Volkswagen Passat.  Je fakt, že tyto teorie se často zakládají i na pravdě, jelikož se opravdu jedná o model vozu, který nezklame jak svou kvalitou, tak svými vlastnostmi. Na druhou stranu toto všechno je třeba si i zaplatit. To ale lidé často neváhají, atak se právě Volkswagen Passat také řadí do skupiny těch automobilů, po kterých tuzemští návštěvníci autobazarů velmi rádi sáhnou. A to nejenom v souvislosti se staršími generacemi, které ukazují na spolehlivost. Lákají o modely novější, a to hlavně na povedený design a také inovativní techniku.

Volkswagen Golf

Celkem jasně to vypadá, jaké automobilky v našich bazarech dominují. Zajímavostí je, že obě patří i pod stejný koncern. Ten tak poměrně jasně a dobře ukazuje, že umí zacílit na zájemce ojetých automobilů. A tak se na čtvrtou pozici v prodejnosti dostává i Volkswagen Golf. Když se podíváme na ten úplně nejnovější, tak byla představena už sedmá generace. Je ale pochopitelné, že v bazarech narazíte hlavně na ty předchozí. Nejvíce je určitě žádaná ta šestá, ale mnozí neváhají a sáhnou i po generaci páté. Ideální pro každého, kdo hledá menší a moderní spolehlivý automobil, v provedení tří, ale i pětidvéřovém.

Škoda Superb

Rozhodně to není auto pro každého, jelikož už přece jenom patří do segmentu náročnějších zákazníků. Zároveň ale i těch, kteří nechtějí investovat do nového a často zbytečně drahého Superbu. Mohou tak za mnohem lepší cenu získat model, který neznamená jenom prestiž, ale i dobré pohodlí a prostor. To proto, že auto je postaveno na prodlouženém základu osvědčené Octavie. Kdo hledá kombinaci místa, praktičnost, vzhledu, jedinečnosti a kvality, ten nebude zklamán.

Ford Focus

Proč právě ten? Jelikož je to auto, které zaujme hlavně poměrem cena výkon. Musíme říci, že tento model je v bazarech vyhledáván dlouhodobě. Aktuálně je to samozřejmě poslední generace, která začala být vyráběna v roce 2011 a tak se už jedná i o několik let staré auto. Pokud je důvod, proč Focus zvolit, je to nejenom kombinace kvality a dobré ceny. Tento model byl vždy spojený také s velmi zajímavým a moderním vzhledem. A to potvrzovala hlavně oblíbená generace předchozí, ze které tato poslední stále lehce vychází.

BMW řady 3

Luxus a prestiž za nízkou cenu. Takto můžeme charakterizovat důvod zájmu právě o trojkové Bavoráky. Je nutné říci, že lidí, kteří si je v bazarech kupují, obvykle nepatří do skupiny těch, kteří by měli na vozy úplně nové. A tak jsou kupovány hlavně starší modely, kde už cena poměrně výrazně klesá a budí tak dojem, že lze mít luxus a styl za přijatelnou cenu. Na druhou stranu, objektivním pohledem je možné říci, že v poměru cena/výkon mnohdy vyjdou lépe běžné automobilky. Ty ale nemají ten správný znak a tak si mnoho lidí skutečně koupí i starší ojeté BMW, které jde v bazarech na dračku.

Ford Mondeo

Všestrannost, zajímavý design, dobré jízdní vlastnosti, ale i kvalita kombinovaná s celkem příznivou cenou. To vše nahrává právě modelu Ford Mondeo. Zvláště, když mluvíme o verzi kombi. Tu můžeme objektivně označit za skutečně dobré auto, které splňuje všechny výše uvedené aspekty. A právě daná hodnocení a také daná potvrzení mu jasně napomáhají k tomu, aby se prodávalo velmi dobře. Proto v českých bazarech patří mezi poptávané modely. Hlavně potom v případě variant pod 200 000 korun českých, které v následujících letech, pokud mají přijatelný nájezd, nezklamou.

BMW řady 5

Loňský rok došlo k tomu, že byla odhalena nová generace tohoto manažerského sedanu. A tak ti manažeři, kteří na novinku mají, pochopitelně prodávají generaci předchozí. Ta se dostává do bazarů, kde je jasným cílem těch manažerů, kteří platově nemají na novinku, ale rozhodně ke svému zaměstnání potřebují určitou prestiž, kterou jim tento model s přijatelným stářím může dodat.