Trápí vás semafory? Již můžete vědět, kdy bude zelená


Warning: Undefined array key "random_ads_start_direction" in /data/web/virtuals/344391/virtual/www/domains/auto-gril.cz/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 2173

Hned na úvod musíme říci, že mnoho automobilek dnes vymýšlí systémy, které dokážou komunikovat se semafory a dokážou tak přesně určit, kdy bude zelená. Důvody vývoje těchto aplikací jsou spojeny nejenom s plynulostí dopravy, ale samozřejmě také s úsporou paliva. Zatím tak bylo a je možné využívat dané systémy jenom u určitých aut a samozřejmě jenom ve vybraných městech – samozřejmě těch zahraničních. Vše jde ale neustále kupředu a tak se aktuálně objevila další zajímavá novinka.

Seznamte se s aplikací EnLighten

V čem je tato aplikace unikátní? Hlavně v tom, že už se nutně nemusí jednat jenom o program, který bude zabudován v rámci systému konkrétního auta. Jde totiž o aplikaci, která je určena pro váš mobilní telefon. Právě ten se následně dokáže propojit se systémy semaforů a dokáže ukazovat, za jak dlouho zelená naskočí. Aby nebylo nutné sledovat jeho displej, je možné jednoduché spárování právě s multimediálními systémy konkrétního vozu. Danou informaci, včetně vteřinového odpočtu tak můžete vidět třeba v oblasti displeje, nebo v dalších oznamovacích oblastech. To vše slibuje aplikace EnLighten, za kterou stojí společnost Connected Signals.

Vše je stále na začátku

I když vše zní velmi pozitivně, stále musíme připomenout, že samotný vývoj je stál ještě na začátku. V první řadě je možné spárování pouze s vozy značky BMW. To logicky i proto, že právě tato automobilka se na daném vývoji také podílela. Druhé negativum je spojeno s tím, že dané spárování je možné jenom v případě, kdy je aplikace EnLighten nainstalována na mobilním telefonu iPhone, který využívá iOS. Majitelé jiných vozů, stejně jako majitelé mobilů s operačním systémem Android tedy zatím budou lehce zklamáni. Aplikaci sice nainstalují, ale s vozem nespárují. Druhou nevýhodou je to, že funkční je zatím jenom v několika městech v USA.

Rate this post