Kia Sportage 2016 získává první jasnou podobu

U automobilky Kia bude právě tento konkrétní model jistě jedním z těch, které budeme moci považovat za skutečně stěžejní. I proto se o něj tolik zajímá jak odborná, tak i laická veřejnost.

Kia Sportage, konkrétně tedy model pro rok 2016 je však stále ještě opředen celou řadou tajemství a tak se dá očekávat, že to hlavní si nechá automobilka až na hlavní představení vozu. Přesto už nyní můžeme znát několik hlavních informací, které se budou týkat designu daného vozu. V minulosti se totiž objevily nejenom, fotografie maskovaného vozu, ale i několik nákresů.

Co nás čeká?

Na co se můžeme těšit v souvislosti s interiérem, funkcemi nebo výbavou je stále ještě tajeno. Co však získává jasně danou podobu, to je vzhled modelu Kia Sportage. Jde o čtvrtou generaci SUV, na které je v první řadě zajímavé to, že má společné základy s automobilkou Hyundai. Zároveň je také jedním z největších konkurentů modelu Tucson, jehož nová generace byla již představena.

Podíváme-li se na Kia Sportage, můžeme se rozhodně těšit třeba na výrazné diodové světlomety a neméně pozornost přitahující chromovanou lištu. Výrazně přitahují pozornost také mohutné blatníky, které jsou doplněny plastovými lemy. Vše doplňují výrazné koncovky výfuku, elegantní linie, ale stále poměrně mohutný vzhled.

Co najdeme pod kapotou?

Jelikož chtěla Kia předejít případným spekulacím o tom, co z aktuální škály motorů nabídne, prozradila tyto informace již sama. Můžeme se tedy těšit na benzinový motor o objemu 1,6 litru s označením GDi. Tento motor bude k dispozici v atmosférické i přeplňované variantě. Zklamáni ale nebudou ani milovníci dieselového pohonu, který v souvislosti s SUV modely stále vede. Konkrétně se můžeme těšit na škálu motorů od objemu 1,7 až 2,0 lutru. A kdy se můžeme těšit na oficiální představení? Mělo by přijít již v polovině září ve Frankfurtu.