Nové Lamborghini Aventador je tady

Představení modelu s označením Lamborghini Aventador LP 750-4 SuperVeloce Roadster bylo jednou z nejočekávanějších událostí, která byla spojena nejenom s touto automobilkou, ale i s automobilovým světem jako takovým. Nyní jsme se konečně dočkali a automobilka tuto svou nejostřejší verzi svého modelu definitivně překvapila. Jak už bylo označováno, jedná se o dekapotovanou verzi bez střechy. Tím vůz rozhodně výrazně zaujme už z hlediska svého designu. To se dle reakcí na akci The Quail, A Motorsports Gathering také potvrdilo. Právě zde daný model poprvé spatřil světlo světa.

Co je pod kapotou?

Design určitě nadchne, ale každého milovníka rychlosti zajímá především to, co se nachází pod kapotou. Zde rozhodně nebudeme zklamáni. Vůz Lamborghini Aventador LP 750-4 SuperVeloce Roadster je poháněn atmosférickým dvanáctiválcem s objemem 6,5 litru. Ten je naladěn na naprosto úchvatných 750 koní. A co to znamená? Třeba zrychlení z nuly na stovku, které zvládne pod 3 sekundy. Konkrétní udávaná hodnota je 2,9. Potěší ale i maximálka. Na rychlosti 350 kilometrů v hodině nás zastaví omezovač. Navíc se můžeme těšit i z toho, že je auto zhruba o 50 kilogramů lehčí, což se také výrazně projeví na celkové jízdní dynamice. Zkrátka a jednoduše, čekáníse rozhodně vyplatilo.

Řada nových technologií

Že se nejedná jenom o lehce upravený model Aventador, to dokazuje také fakt, že vůz má i řadu novinek. V první řadě je to oblast tlumičů, kde se může pyšnit zcela novými, magneto-relogickými tlumiči. Dále je to moderní odpružení, které je označováno jako push-rod. Zklamán ale nebude ani ten, který dostane do ruky volant. K dobrému ovládnutí vozu by měl pomoci především Systém řízení označovaný jako Lamborghini Dynamic Steering. Tím máme hlavní parametry vozu zmapovány. Jelikož možnost objednání stále je, může nás zajímat i cena – ta je 357 000. Ano, samozřejmě euro.

5/5 - (1 vote)