Toyota a Nissan svolávají 3 miliony vozů do servisů

Je to především automobilka Toyota, která je po celém světě známá svou kvalitou. Jak se ale ukazuje, ani jí se dnes nevyhýbají problémy. Konkrétně se jedná o to, že Toyota a Nissan aktuálně svolávají své vozy do servisů, kvůli potenciálně vadným airbagům, které dodává společnost Takata. Podle prvotních odhadů se daný problém může týkat až tří milionů vozů. Rozhodně to ale není jediný problém této subdodavatelské firmy, jelikož i v minulosti měla se svými airbagy problémy. To se do servisu dostavilo okolo 25 000 000 majitelů vozů.

Jakých vozů se problém týká?

Pokud se podíváme konkrétně na to, o jaké modely jde konkrétně, potom automobilka svolává všechny, které byly vyrobeny v letech 2003 až 2008. Celkem se tedy jedná o 24 různých modelů v různých segmentech. A podle aktuálních čísel je jasné, že zhruba polovina z celkového svolávaného počtu jezdí v Evropě. Podíváme-li se na čísla, která souvisejí s tuzemskem, potom bude muset navštívit servis zhruba 10 000 automobilů. Zde je třeba říci, že ti budou sami kontaktováni a konkrétně pozváni. Pokud tedy váš vůz do dané kategorie spadá, můžete očekávat, že vám bude pozvání dříve nebo později oznámeno.

O jaké problémy se konkrétně jedná?

Pokud se podíváme na klíčový problém, který je aktuálně známý, jedná se o vadný nafukovač airbagů. Konkrétně jde jenom o airbag spolujezdce. V rámci servisní prohlídky, která bude samozřejmě zdarma, dojde k otestování daného komponentu a v případě potřeby bude vyměněn za nový, již plně funkční kus. Ačkoliv tento problém spojuje celá řada otázek, samotné automobilky Toyota i Nissan shodně uvádění, že daný problém nikdy neměl na svědomí žádný lidský život. To je pro mnohé jistě dobrá zpráva, pokud by snad měly obavy z toho, se svým vozem i nadále jezdit. Navíc je může uklidňovat i to, že ačkoliv jsou svolávány všechny vozy, ne každý může danou závadou skutečně trpět.

Rate this post