Honda Civic, NSX a FCV

Automobilka Honda toho na svém stánku v Ženevě měla skutečně hodně. Pokud se podíváme na automobily, které lákaly nejvíce, byla to jistě Honda Civic. Tedy s klasickou sériovou verzí by automobilka mnoho návštěvníků neoslovila, a tak si pro ně připravila něco lepšího. Specielně upravenou závodní verzi tohoto automobilu. Ten samozřejmě vychází z klasického sériového modelu, ale je speciálně upraven na závodní tratě. Tomu odpovídá jak výrazné snížení váhy, tak i ochranný rám, nebo také řada nezbytných aerodynamických prvků, které vůz pomohou lépe držet na silnici.
honda-civic-wttc

honda-civic-wttc-2
Co však lákalo ještě o něco více, to byl dlouho očekávaný prototyp modelu s označením Honda FCV Concept. Na něm rozhodně zaujal už samotný design karoserie, který rozhodně patří k nadčasovým. A jak automobilka prozradila, v podobném duchu se ponesou všechny budoucí modely. Máme se tedy na co těšit. Design ale nebyl to jediné, co rozhodně zaujalo. Pro tento koncept je typické, že je spojen s nulovými emisemi, a to díky palivovým článkům, které ho budou pohánět. A dojezd? Velmi dobrých 450 kilometrů, přičemž doplnění paliva nebude trvat déle, že 5 minut. I takto může vypadat budoucnost spojená s ochranou přírody!

honda-fcv
Důvody k obdivu stánku právě této automobilky ale stále nekončili. Proč? Jelikož byl k vidění i model s označením NSX, který zaujal už svou výraznou barvou, a to červenou. Stejně tak byl ale nepřehlédnutelný také design. Ostatně i proto chce automobilka zapadnout do segmentu supersportovních vozů a ukázat, že nejenom Ferrari může dané oblasti dominovat. A jaké jsou hlavní trumfy tohoto modelu? Je to nejenom velmi dobrý výkon, ale rozhodně i cena. V porovnání s aktuálně dominujícími automobilkami je o několik desítek procent nižší. Navíc se jedná o supersport využívající hybridní technologii. Benzinový šestiválec totiž doplňují tři elektromotory.

honda-nsx